Trwa ładowanie...
04-05-2007 13:58

Sceny Świata w Teatrze Telewizji

Share
Sceny Świata w Teatrze Telewizji
d1vnzmy

Teatr Telewizji otwiera nową scenę, Scenę Świata, na której prezentować będzie światowe interpretacje sztuk teatralnych.

Cykl otwiera znakomita ekranizacja "Za i przeciw" Ronalda Harwooda, w reżyserii Istvana Szabo, którą zobaczymy 7 maja tego roku, w TVP1.

Scena Świata pokaże przeniesienia słynnych spektakli teatralnych, telewizyjne realizacje klasyki oraz ekranizacje dramaturgii światowej. W rolach głównych Harvey Keitel i Stellan Skarsgard.

Film opowiada o śledztwie denazyfikacyjnym prowadzonym tuż po wojnie przez amerykańskiego oficera (w tej roli Harvey Keitel) wobec muzyków berlińskiej Filharmonii. Dochodzenie ma odkryć powody ich uczestnictwa w oficjalnym życiu muzycznym czasu wojny i skonfrontować ich ze zbrodniami, jakich dopuściły się hitlerowskie Niemcy koncentrując się na twórcy orkiestry, wybitnym dyrygencie Furtwanglerze, którego gra Stellan Skarsgard.

d1vnzmy

Amerykaninowi pomagają młodzi Niemcy: chłopak żydowskiego pochodzenia, który przetrwał wojnę na emigracji i córka oficera, który zorganizował zamach na Hitlera i zginął w jego wyniku. Wiodą oni spór z Amerykaninem, domagającym się uczciwych i jasnych wyborów, broniąc prawa muzyków do bardziej skomplikowanych racji.

Pasjonująca walka na argumenty między jankeskim oficerem a niemieckim dyrygentem, toczona w takt muzyki Beethovena, rozszerza się na wszystkich uczestników dochodzenia...

Teatr Telewizji, Scena Świata, "Za i przeciw", poniedziałek 7 maja.

d1vnzmy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vnzmy
d1vnzmy