Trwa ładowanie...
d4c07lo

Scott Wolf

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Boston

Filmografia:

Ich pięcioro (1994) (Bailey Salinger)

Znak Smoka (1994) (Billy Lee)

Sztorm (1996) (Charles "Chuck" Gieg)

Zakochany kundel II: Przygody Chapsa (2001) (Chaps (głos))

Agenci NCIS () (Agent specjalny Gavin Levin)

Śmiertelna pułapka (2002) (Emmett Young)

CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku () (Mackinley Taylor)

Seriale:

Everwood (Dr Jake Hartman)

Pułapki umysłu (Donnie Ryan, zastępca prokuratora generalnego)

Agenci NCIS (Agent specjalny Gavin Levin)

Zakładnicy (Jeremy Kates)

Zawód glina (on sam)

CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku (Mackinley Taylor)

Party of Five (Bailey Salinger)

d4c07lo
Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0

Scott Wolf to amerykański aktor urodzony 4 czerwca 1968 roku. Zyskał popularność dzięki występom w serialu Ich pięcioro.

Scott Wolf – życiorys i kariera zawodowa

Scott Wolf urodził się w Bostonie. Jego matka, Susan (née Levy), jest na emeryturze, a jego ojciec, Steven Wolf, pracuje w służbie zdrowia. Aktor wychowywał się w rodzinie pielęgnującej judaizm reformowany. Ma siostrę Jessicę oraz dwóch braci: Gary'ego i Michaela. Scott Wolf dorastał w West Orange, w stanie New Jersey i ukończył w 1986 roku szkołę średnią West Orange. Scott Wolf uczył się na Uniwersytecie George Washingtona i uzyskał licencjat z zakresu finansów. Stał się też bratem wspólnoty Alpha Epsilon Pi. Kuzynem Scotta Wolfa jest Josh Wolf.

Aktor zaręczył się z Alyssą Milano w 1993 roku, ale para rozstała się po półtora roku. W 2002 roku zaczął spotykać się z Kelley Marie Limp, uczestniczką reality show MTV The Real World: New Orleans, para zapoznała się za pośrednictwem znajomego Joela Goldmana w Nowym Jorku. Pobrali się 29 maja 2004 roku, zanim tymczasowo zamieszkali w Santa Monica, w stanie Kalifornia. Mają troje dzieci, Jackson Kayse (ur. 2009), Miller William (ur. 2012) i Lucy Marie (ur. 2014). Rodzina mieszka w Park City w stanie Utah.

Początek kariery Scotta Wolfa to występy w reklamach. Następnie pojawiał się gościnnie w serialach, m.in. Byle do dzwonka, Evening Shade i Parker Lewis. Scott Wolf znany jest głównie z roli Bailey'a Salingera w serialu Ich pięcioro. Zarówno w serialu Everwood, jak i w Zakładnikach, zagrał lekarza. Obecnie wciela się w postać Dr Scotta Clemmensa w serialu The Night Shift NBC. Jego dziadek był anestezjologiem. Występował również gościnnie w serialu Akcja! i Zawód glina.

Jedyną rolą Scotta Wolfa na Broadwayu jest Side Man. Oprócz tego zagrał w kilku spektaklach teatralnych, m.in. w Mother Courage, American Buffalo czy True West. Scott Wolf wystąpił w kilku produkcjach telewizyjnych, m.in. w Znaku Smoka oraz w filmach kinowych: Sztorm z Jeffem Bridgesem i Ryanem Phillippem, Czułe słówka czy Go.

Scott Wolf - ciekawostki

W kręgu zainteresowań Scotta Wolfa znalazło się oczywiście aktorstwo, ale poza tym Wolf gra na perkusji i gitarze, tworzy wiersze i piosenki. Jest fanem Ala Pacino i Vala Kilmera, lubi oglądać Rain Mana.

Kandydaturę Scotta Wolfa rozpatrywano do filmu Grzeszna propozycja. Aktor miałby wcielić się w postać Rogera Martina, jednak ostatecznie rolę powierzono Neilowi Patrickowi Harrisowi.

Scott Wolf przyjął rolę Bailey'a Salingera w serialu Ich pięcioro (1994) po tym, jak Jerry O'Connell zrezygnował, z powodu otrzymania głównej roli w Sliders – piąty wymiar (1995).

Reżyser Doug Liman początkowo nie chciał go obsadzić w filmie Go (1999), ponieważ była już tu zatrudniona Katie Holmes i Liman nie chciał, aby w filmie było dwóch aktorów telewizyjnych. Zobaczył jednak, jak Scott rozmawia na korytarzu z Jayem Mohrem i uświadomił sobie, że chemia między nimi będzie atutem w filmie.

Scott Wolf – nagrody i nominacje

Scott Wolf otrzymał nagrodę jury podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Gwinnett Center. Został także laureatem DVD Exclusive Awards w kategorii Najlepsza animowana postać (Zakochany kundel II: Przygody Chapsa). Aktor zdobył również nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Burbank w kategorii Najlepszy aktor.

Ponadto, Scott Wolf był nominowany do nagrody Teen Choice, Winter Film Awards oraz Northeast Film Festival.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c07lo
d4c07lo
d4c07lo