Trwa ładowanie...
semafor

Se-ma-for TV: animacje studia Se-ma-for bezpłatnie na YouTube

Share
Se-ma-for TV: animacje studia Se-ma-for bezpłatnie na YouTube
Źródło: Materiały prasowe
dj670ez

Łódzkie studio animacji Se-ma-for tworzy specjalny kanał YouTube, na którym wszystkie wyprodukowane w Se-ma-forze w ostatnich latach filmy dostępne będą dla szerokiej publiczności. Kanał Se-ma-for TV ma być również pierwszym na świecie kanałem YouTube, który publikuje najlepsze animacje poklatkowe z różnych krajów.

Kanał wystartował w lutym premierą YouTube oscarowej animacji „Piotruś i Wilk”. Zaraz po niej pojawił się słynny „Danny Boy”, który również znajdował się na krótkiej liście do Oscara. W Se-ma-forowej telewizji można też zobaczyć dokument o pionierze animacji poklatkowej Władysławie Starewiczu „Treser Żuków”.

Marzec przyniesie kolejne premiery wybitnych dzieł polskiej animacji – film „Maska” braci Quay oraz „Ichthys” Marka Skrobeckiego. Do końca czerwca na kanale znajdą się niemal wszystkie animacje dla dorosłej publiczności wyprodukowane przez studio w ostatnim dziesięcioleciu. Co więcej, studio planuje bezpłatne udostępnienie animacji w wersji dla niewidomych i niedowidzących. Animacje te zostały ostatnio poddane procesowi audiodeskrypcji w studiu dźwiękowym Se-ma-fora.

Dzięki sprzężeniu kanału z działaniami powołanego przez Se-ma-for festiwalu animacji – Se-ma-for Film Festival, możliwe będzie pozyskanie do publikacji cennych krótkich metraży z całego świata. Festiwal, będący jednym z kilku na świecie i pierwszym w Europie wydarzeniem poświęconym wyłącznie animacji poklatkowej, rok rocznie przyciąga operujących tą techniką twórców z bardzo wielu krajów. Se-ma-for TV to nie tylko pierwszy na świecie kanał z animacją poklatkową; to również pierwsze podejście do tak szerokiej dystrybucji polskiej animacji. Uprzednio filmy Se-ma-fora znalazły się m.in. na internetowej platformie Iplex.pl, która jest dostępna wyłącznie na terenie Polski. Znakomita większość filmów Se-ma-for TV widoczna będzie dla użytkowników na całym świecie.

dj670ez

W przyszłości studio planuje również uruchomienie kanału Se-ma-for Kids, na którym dostępne będą wyłącznie animacje dla dzieci.

Kanał Se-ma-for TV dostępny jest pod adresem: http://www.youtube.com/user/semafortv

Se-ma-for jest kontynuatorem tradycji jednego z najstarszych studiów animacji w tej części Europy – domu takich bohaterów jak Miś Uszatek, Miś Colargol czy Filemon i Bonifacy. Studio specjalizuje się w produkcji animacji poklatkowej – własnej oraz na potrzeby innych studiów na całym świecie. Do jego największych sukcesów należy Oscar w roku 2008 dla wyprodukowanej tu animacji „Piotruś i Wilk”. W roku 2013 studio powróciło do tworzenia seriali dla najmłodszych produkcją „Parauszek i Przyjaciele”.

dj670ez

Podziel się opinią

Share
dj670ez
dj670ez