Trwa ładowanie...
d23rnm1

"Skandal. Ewenement Molesty": Będzie film o jednej z najważniejszych grup w historii polskiego hip hopu

Film "Skandal. Ewenement Molesty" zostanie pierwszy raz pokazany podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Produkcja opowie historię hiphopowego składu Molesta Ewenement - jednego z najważniejszych dla polskiego rapu w latach 90.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Skandal. Ewenement Molesty" to historia o jednej z najważniejszych grup w historii polskiego hip hopu
"Skandal. Ewenement Molesty" to historia o jednej z najważniejszych grup w historii polskiego hip hopu (Materiały prasowe)
d23rnm1

Ursynowskie blokowiska, połwoa lat 90. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza oceanu zakładają grupę Mistic Molesta jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hiphopową, a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić.

Nagrywają pierwszą płytę "Skandal" - chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem. Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych.

Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na muzycznym rynku i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie? Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste, a kumple byli jak rodzina.

d23rnm1

Film "Skandal. Ewenement Molesty" pierwszy raz zostanie pokazany w maju podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Do kin ma trafić latem tego roku. Reżyserem jest Bartosz Paduch.

d23rnm1

Podziel się opinią

Share

d23rnm1

d23rnm1