Trwa ładowanie...
24-11-2006 14:23

Skandal w kinie

Skandal w kinie
dpt4i36
dpt4i36

Najbliższy weekend w kinie grozi nam, Drodzy widzowie, niemałym skandalem. Aż trzy z sześciu filmów, które proponujemy Wam dzisiaj, ukazują w dobitny sposób, jaki świat potrafi być brudny, okrutny groteskowy.

Pierwszy z nich to projekt, w którym „maczał palce” słynny Ali G. (Sacha Baron Cohen) „Borat”, czyli jak kazachski reporter podpatruje Amerykanów, by przenieść podwaliny na swój rodzimy kraj, a wszystko po to, by było dostatnie, luksusowo i a la American Dream.

Kto ma ochotę, może wybrać się na kolejną porcyjkę o naszej szopce w Sejmie... Marcel Łoziński w „Jak to się robi” bacznie obserwuje, ironizuje, odsłania przykrywki partyjnych ugrupowań, przedstawiając wszystko z dużym pietyzmem. Jeśli komuś mało brudów i cwaniactwa, polecamy.

Miłośnicy prozy Michela Houellebecqa zapewne z chęcią wybiorą się na ekranizację „Cząstek elementarnych”. Matka hipiska, synuś numer jeden pracoholik, synuś numer dwa zapłaci „słono” za spełnienie fantazji erotycznych. Kontrowersyjny, ale przy tym nie pozbawiony refleksji obraz Oskara Roehlera.

Kto ma ochotę się pośmiać, powinien wybrać się na komedię „Mała Miss”. Dziewczynka marząca o tym tytule jest pulchniutka, a na dodatek posiada rodzinkę z „piekła rodem”... W piekle i pod obstrzałem kultów iście piekielnych znajdzie się w ten weekend również sam Nicolas Cage. Gdzie podziała się dziewczynka, której będzie szukał i kim jest tajemnicza Siostra Summersisle?

Przeszły Was ciarki? To jeszcze nie koniec mocnych wrażeń. Kto się lubi bać, a zarazem ceni kino dające do myślenia, zainteresuje się z pewnością „Lemingiem” Dominika Molla. Wierzenia, zabobony, mroki nocy, śmierć i dwa małżeństwa w interesującym thrillerze francuskim. ZOBACZ NA CO DO KINA

dpt4i36
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpt4i36