Trwa ładowanie...
d2hr7yj

Sobowtór diabła

Najnowsze informacje
3.2
(21 głosów)
Oceń:
3
1
d2hr7yj

„Sobowtór diabła” (ang. The Devil's Double) to belgijsko-holenderski film biograficzny z 2011 roku. W Polsce pojawił się jedynie na DVD w 2012 roku za sprawą dystrybutora Monolith. Reżyserem obrazu jest Lee Tamahori. Scenariusz stworzył Michael Thomas. Muzykę skomponował Christian Benson.

Film jest adaptacją serii książek o Latifie Yahia, mężczyźnie, który był dublerem syna Saddama Husseina, Udaya. Akcja rozpoczyna się w Bagdadzie, na placu zabaw dla bogatych nikczemników, gdzie rządzą korupcja, rozpasanie, okrucieństwo, szantaż. To świat Udaja Husseina, najstarszego syna Saddama. Zdeprawowany rozpustnik, człowiek bez zasad i przyzwoitości nie ma w tym mieście żadnych ograniczeń.

Pewnego dnia do pałacu dyktatora zostaje wezwany porucznik Latif Yahia (Dominic Cooper). Dostaje ultimatum – będzie grał rolę sobowtóra Udaja albo jego rodzina zginie. Latif uczy się mówić, wyglądać i chodzić jak on, poznaje tajemnice domu Husseinów. Żyje życiem młodego hulaki, w którym nie ma ograniczeń finansowych, są za to nieustające imprezy, szybkie samochody i zmieniające się jak rękawiczki kobiety.

Budżet produkcji wynosił 19 milionów dolarów. Zyski wyniosły jedynie ponad 4 miliony. Zdjęcia były kręcone w Hiszpanii. Za produkcję obrazu odpowiadają Peter Alavanza, Marven Alon, Gleen Pallo, Mark Ronar Galagala. W porosłych rolach zagrali m.in.: Ludivine Sagnier jako Sarrab, Mimoun Oaïssa – Ali, Raad Rawi – Munem, Mem Ferda - Kamel Hannah.

Sobowtór diabła
Tytuł oryginalny

Devil's Double, The

Gatunek

akcji, dramat, thriller

Kraj produkcji

Belgia

Rok produkcji

2011

Czas trwania

109 min.

Obsada

Podziel się opinią

3
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hr7yj
d2hr7yj
d2hr7yj