Trwa ładowanie...
orange kino letnie
19-12-2014 16:17

Sopot i Zakopane podpisały umowę na kontynuację festiwalu Orange Kino Letnie

Sopot i Zakopane podpisały umowę na kontynuację festiwalu Orange Kino LetnieŹródło: Facebook
duuk424
duuk424

Podczas ogólnopolskiej inauguracji sezonu zimowego włodarze miast partnerskich - burmistrz Zakopanego Leszek Dorula i prezydent Sopotu Jacek Karnowski, wraz z Pawłem Adamskim, prezesem Outdoor Cinema, podpisali dwuletnią umowę na kontynuację wspólnego projektu Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane. W nadchodzącym roku odbędzie się już 8. edycja festiwalu.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w trakcie pierwszych otwartych zawodów w narciarstwie alpejskim o Puchar Zakopanego na Polanie Szymoszkowej. Obok burmistrza Zakopanego Leszka Doruli i Prezydenta partnerskiego miasta Sopot Jacka Karnowskiego, gościem honorowym wydarzenia był Borys Szyc, laureat Diamentowego Klapsa Filmowego 2011 - nagrody przyznawanej podczas Festiwalu Orange Kino Letnie za osobowość aktorską.

- Cieszymy się, że po raz kolejny wspólnie z dwoma największymi kurortami w Polsce będziemy mogli pokazywać mieszkańcom i turystom najciekawsze filmy z całego świata. To jedyny taki festiwal w Polsce, filmy są wyświetlane codziennie, przez całe wakacje, a wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. W repertuarze festiwalu w 2015 roku nie zabraknie megahitów i rodzimych polskich produkcji oraz kina arktycznego – zapowiada Paweł Adamski, organizator festiwalu, prezes Outdoor Cinema. Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane, najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Europie, na stałe wpisał się już w kalendarz wakacyjnych atrakcji dwóch polskich kurortów. Podczas minionej edycji filmy w plenerowych kinach na sopockim molo i przy zakopiańskich Krupówkach obejrzało ponad 100 tysięcy widzów.

Kilka tygodni temu projekt Orange Kino Letnie otrzymał wyjątkowe wyróżnienie magazynu Brief w kategorii najlepszy ”Projekt Komunikacji Marketingowej Roku 2014”. Kapituła konkursowa doceniła sposób, w jaki projekt przyczynia się do pogłębiania więzi pomiędzy miastami partnerskimi, dwoma największymi kurortami w Polsce, oraz wysoki poziom komunikacji marketingowej projektu.

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane to projekt realizowany we współpracy miast partnerskich - Sopotu i Zakopanego. Organizatorem jest firma Outdoor Cinema – specjalista w organizacji projekcji filmowych na otwartych przestrzeniach, we współpracy z Urzędem Miasta Sopot, Urzędem Miasta Zakopane, Kąpieliskiem Morskim Sopot oraz Biurem Promocji Zakopanego. Partnerem strategicznym jest telewizja TVN a oficjalnym przewoźnikiem PKP Intercity.

duuk424
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duuk424