Trwa ładowanie...
09-11-2006 11:51

Sprawdź, czy jesteś spokrewniony z Cruisem

Sprawdź, czy jesteś spokrewniony z Cruisem
d1t0s67
d1t0s67

Dzięki Internetowi każdy Brytyjczyk może sprawdzić, czy ma wspólnych przodków z Tomem Cruisem czy Donaldem Trumpem. Portal Ancestry.co.uk odkrywa genealogię wywodzących się z Wysp sławnych Amerykanów.

Portal opublikował w czwartek spisy pasażerów brytyjskich statków, którzy w latach 1820-1960 przybyli do Stanów Zjednoczonych, a także dane z rejestrów amerykańskich urzędów imigracyjnych.

Na listach pojawiają się m.in. nazwiska przybyłego z Walii prapradziadka Toma Cruisa, matki Donalda Trumpa - emigrantki z Hebrydów i wielu wywodzących się ze Szkocji założycieli wielkich amerykańskich firm, takich jak Buick czy Campell. To może być Twój krewny! Zobacz w galerii zdjęć Rejestry imigracyjne pozwalają na prześledzenie ich podróży do Nowego Świata - zapisano w nich datę, miejsce rozpoczęcia podróży i jej cel, wiek i zawód pasażerów i imiona towarzyszących im członków rodziny.

Dokumenty mówią też o parach, które poznały się w trakcie podróży i po zawartym na morzu ślubie do Ameryki dopływały już jako małżeństwo.

Z zasobów portalu Ancestry można korzystać bezpłatnie do 30 listopada.

d1t0s67
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t0s67