Trwa ładowanie...
d1rlgq8

Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka

Najnowsze informacje
4.6
(8 głosów)
Oceń:
Star Trek III: w poszukiwaniu Spocka, to kolejny film z kultowej serii Star Trek. Odniesione zwycięstwo nad despotą Khanem oraz stworzenie planety Genesis przyćmiewają śmierć Spocka i szaleństwo, w które popadł McCoy.
d1rlgq8
1
WP Film
Źródło: WP Film

Star Trek III: w poszukiwaniu Spocka - fabuła

Akcja Star Treka III: w poszukiwaniu Spocka rozpoczyna się zaraz po wydarzeniach z poprzedniej części (Star Trek II: Gniew Khana), zakończonych bitwą z despotycznym Khanem. Pomimo zwycięstwa, załoga statku Enterprise nie fetuje. Zacięta walka kosztowała utratę życia Mr. Spocka (Leonard Nimoy, nie tylko zagrał we wszystkich częściach ale również wyreżyserował dwie z nich - trzecią i czwartą), a przynajmniej wszystko na to wskazywało.

Do Admirała Kirka (Wiliam Shatner, oprócz Star Treków ma też na koncie: Miss Agnet, Showtime) przychodzi Sarek (Mark Lenard, znany z takich filmów, jak: Powiesić go wysoko, Annie Hall), ojciec Spocka, i oznajmia kapitanowi, że jest szansa na przywrócenie jego syna do świata żywych. Spock jest utrzymywany przy życiu w myślach jednego z członków załogi.

Jak się okazało, przed samą śmiercią Spock zdołał przelać swoją jaźń na załoganta doktora McCoy'a (DeForrest Kelley pojawił się we wszystkich częściach Star Treka oraz w serialu), o którym myślano, że po walce z tyranem postradał zmysły, a na dodatek nie wiedziano, gdzie przebywa. James Kirk postanawia za wszelką cenę odnaleźć ciało Spocka oraz doprowadzić do ponownego złączenia duszy i ciała przyjaciela na jego rodzimej planecie Vulcan.

Star Trek III: w poszukiwaniu Spocka - zawiązanie akcji

Kapitan Kirk siada za sterami statku i, pomimo sprzeciwu dowództwa, uprowadza go. Wraz z załogą zmierza ku cudownej planecie Genesis. Prawdopodobnie tam znajduje się ciało Spocka. Bohaterowie muszą przygotować się na walkę z flotą strzegącą dostępu do zakazanej planety.
.
Tymczasem o tajemniczej mocy Genesis dowiadują się nieprzyjaźni Klingonowie, którzy także chcą dostać się na planetę, a przy okazji zniszczyć statek Enterprice wraz z całą jego załogą.

Star Trek - saga

Dla uporządkowania wiedzy na temat filmów Star Trek, warto w jedny miejscu zestawić wszystkie tytuły sagi:

Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka
Tytuł oryginalny

Star Trek III: The Search for Spock

Gatunek

przygodowy, sci-fi

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1984

Data światowej premiery

01.06.1984

Czas trwania

105 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rlgq8
d1rlgq8
d1rlgq8