Trwa ładowanie...
dvkvo4h
Aktualności

Startuje 7. edycja festiwalu filmowego Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Startuje 7. edycja festiwalu filmowego Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane
(Studio Munka-SFP)
dvkvo4h

Rozpoczyna się największy wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2014. Od 1 lipca do końca sierpnia - w ramach siódmej edycji festiwalu - miasta partnerskie Sopot i Zakopane zamienią się w największe w Europie kina pod gwiazdami.

Codziennie przez 62 dni wakacji, na olbrzymich, pneumatycznych ekranach, na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach wyświetlane będą najlepsze filmy z całego świata. Na widzów czekają letnie sale kinowe, w których można oglądać filmy, siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny (w Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na Molo).

Na wszystkich kinomanów czeka moc wrażeń. Repertuar 7. edycji festiwalu Orange Kino Letnie został podzielony na filmowe dni tematyczne. W poniedziałki, w cyklu „Kino ze smakiem” swoimi tajemnicami podzielą się mistrzowie kuchni, tytułowy „Jiro śni o sushi”, „Julie i Julia” oraz spadkobierczyni magicznej receptury z filmu „Czekolada”. We wtorki, w przeglądzie „Black&White” zagoszczą czarno-białe filmy nakręcone współcześnie, m.in.: kultowy film Jima Jarmusha „Kawa i papierosy”. Środy „Z Orange i mega hitem” to blockbuster’y ostatniego sezonu m.in.: „Wyścig”, „Kapitan Phillips” czy przebojowa „Iluzja”. W czwartki pod hasłem „Made in Poland” można przekonać się dlaczego film „Ida” Pawła Pawlikowskiego zdobywa zasłużone uznanie widzów i krytyki na całym świecie, a „Wałęsa. Człowiek z nadziei” i „Jack Strong” zmienili bieg historii. W piątkowe wieczory z kinem „Po francusku” przenosimy się nad Sekwanę, aby posłuchać opowieści w języku miłości. Na randez-vous zapraszają widzów:
czarująca Emmanuelle Seigner w filmie „Motyl i skafander”, Audrey Tautou w „Dziewczynie z lilią” i „Kobiety z 6. piętra”. Sobotni cykl „Oscary, Oscary” to zdobywcy najważniejszych nagród przemysłu filmowego, m.in.: „Wielkie piękno”, niepowtarzalna podróż do Wiecznego Miasta, czy „Żelazna dama” z olśniewającą Meryl Streep jako Margaret Thatcher. W niedziele, po raz pierwszy na festiwalu Orange Kino Letnie, wyjątkowy cykl przygotowany we współpracy z Planete+ Doc Film Festival - „9 dokumentów, które musisz zobaczyć”. W programie m.in.: pokaz animowanego „Walca z Baszirem”oraz „Mundial. Gra o wszystko” o legendarnym sukcesie polskich piłkarzy w mistrzostwach świata. Aby umilić czas oczekiwania na seanse, w kinach na Molo i przy Krupówkach przygotowane zostały specjalne strefy rozrywki Sony.

dvkvo4h

We wszystkie weekendy wakacji, na trasę między Sopotem a Zakopanem wyrusza Wagon Filmowy Orange Kino Letnie, czyli mobilna sala kinowa przygotowana we współpracy z PKP Intercity. Przez całą podróż w nowoczesnym, klimatyzowanym wagonie wyświetlane będą najsłynniejsze hollywoodzkie produkcje wszech czasów. Ważny bilet na przejazd pociągiem jest również biletem wstępu na seans.

Repertuar Wagonu Filmowego będzie dostępny wyłącznie dla użytkowników aplikacji Orange Kino Letnie. Znajdą się w niej także: zwiastuny filmowe, zdjęcia i kalendarium wszystkich atrakcji festiwalu. Aplikacja jest dostępna do ściągnięcia z App Store i Google Play. Bezpośrednio ze swojego telefonu można zagłosować na najlepszy film w Plebiscycie Publiczności, a wśród głosujących rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody: Najnowszy tablet i smartfon Xperia™ Z2 marki Sony. 3 lipca, podczas uroczystej gali w Sopocie, zostanie wręczony Diamentowy Klaps Filmowy, nagroda festiwalowa przyznawana aktorowi lub aktorce, którzy wnoszą do kina pozytywną energię. W poprzednich latach to wyjątkowe wyróżnienie otrzymali Borys Szyc, Anna Przybylska i Piotr Adamczyk. W Sopocie, w ogródku kawiarni festiwalowej Let’s Art Cafe na Molo, przy słynnej fontannie, będzie można napić się pysznej kawy i spotkać gwiazdy festiwalu. O pyszną kuchnię zadbają kucharze z Instytutu Sztuki Kulinarnej. W kawiarni będzie działać wakacyjna biblioteka
i księgarnia wydawnictwa Wielka Litera, a w niej najgorętsze tytuły sezonu. Na festiwal zaprasza Orange.

Oficjalny przewoźnik: PKP Intercity. Partner strategiczny: telewizja TVN. Sponsorzy wspierający: SONY, Villeroy & Boch, Citroen.

dvkvo4h

Podziel się opinią

Share
dvkvo4h
dvkvo4h