Trwa ładowanie...
19-10-2006 11:17

'Statyści' wkrótce w kinach

'Statyści' wkrótce w kinach
d378fyh
d378fyh

Komedia "Statyści" w reżyserii Michała Kwiecińskiego, obsypana nagrodami na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni, trafi wkrótce do polskich kin. W filmie wystąpili m.in. Kinga Preis, Bartosz Opania, Krzysztof Kiersznowski i Anna Romantowska.

"Bohaterami "Statystów" są zwykli, szarzy, rozczarowani życiem ludzie, którzy niespodziewanie dostają od losu szansę na zmianę swojego życia. Do małego miasta, w którym nigdy nic się nie dzieje, przyjeżdża chińska ekipa filmowa. Kręcą film o tragicznej miłości" - informuje Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), który dofinansował produkcję "Statystów".

Chińczycy chcą realizować film o tragicznej miłości w Polsce, ponieważ potrzebują do statystowania Europejczyków o ponurych twarzach. Polaków uważają za naród wyjątkowo smutny, a więc - ich zdaniem - do ról takich statystów doskonały. Na casting w małym miasteczku zgłasza się tłum mieszkańców.

d378fyh

Twórcy "Statystów" zdobyli na 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni siedem nagród. Otrzymali je w kategoriach: najlepszy drugoplanowy aktor (Kiersznowski), drugoplanowa aktorka (Romantowska), scenariusz filmowy (Jarosław Sokół)
oraz zdjęcia (Arkadiusz Tomiak)
.

Trzy kolejne nagrody odebrał za "Statystów" reżyser Michał Kwieciński: Nagrodę Specjalną Jury, Nagrodę Rady Programowej TVP oraz Nagrodę "Złoty Klakier" dla najdłużej oklaskiwanego filmu.

Autorem muzyki do "Statystów" jest Michał Lorenc. Do polskich kin film ma trafić 27 października. "STATYŚCI" W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ

d378fyh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d378fyh