Trwa ładowanie...
28-12-2011 16:33

Steven Spielberg ze sprawdzonym kompozytorem

Steven Spielberg ze sprawdzonym kompozytorem
d1rfuvv
d1rfuvv

Już 13 stycznia w polskich kinach zagości nowe dzieło Stevena Spielberga, dramat "Czas wojny". Muzykę do filmu napisał stały współpracownik Spielberga, John Williams.

Reżyser i kompozytor stanowią zgrany duet od niemal 40 lat. Ich wcześniejsze wspólne dokonania to m.in. "Lista Schindlera", "Park Jurajski", "Szeregowiec Ryan" i "Raport mniejszości". Podczas pracy nad "Czasem wojny" Spielberg postanowił po raz kolejny zatrudnić sprawdzonego profesjonalistę i przyjaciela.

? Ścieżka dźwiękowa "Czasu wojny" w bardzo sugestywny sposób oddaje atmosferę miejsca, czasu i związku między bohaterami ? tłumaczy Spielberg. - John stworzył piękne motywy muzyczne, które spajają ten film i które uczyniły moją pracę łatwiejszą. Zaczyna od dużych, symfonicznych, orkiestrowych form, po czym przechodzi do bardzo łagodnych dźwięków z pojedynczymi instrumentami, takimi jak flet czy fortepian, a potem powraca do pełnej orkiestry. John czuł tę muzykę całym sobą. Nie ma przeintelektualizowanego podejścia do tworzenia ścieżek. Muzyka jest efektem tego, w jaki sposób odbiera on daną scenę. I dlatego jest tym, kim jest.

Przypomnijmy, że obraz "Czas wojny" stanowi adaptację sztuki powstałej w oparciu o książkę Michaela Morpurgo. Dzieło przedstawia historię niezwykłej przyjaźni pomiędzy nastoletnim Albertem i koniem Joeyem, który zostaje sprzedany do wojska. W rolach głównych występują Jeremy Irvine, Peter Mullan i Emily Watson.

d1rfuvv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rfuvv