Trwa ładowanie...
d2lf4bv
Megafon.pl
Aktualności

"Story of Science Fiction": James Cameron kręci serial o science fiction

James Cameron, choć zajęty sequelami "Avatara", znalazł czas na telewizyjny projekt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
James Cameron
James Cameron (Getty Images)
d2lf4bv

Reżyser nawiązał współpracę ze stacją AMC i przygotuje dokumentalny serial o historii science fiction. W cyklu zatytułowanym po prostu "Story of Science Fiction" twórca obrazów "Terminator", "Obcy - decydujące starcie" czy "Avatar" opowie o ewolucji gatunku nie tylko w kinie, ale i w książkach czy grach komputerowych.

Na serial złoży się 6 odcinków. W każdym Cameron zadawać będzie ważne pytanie.

- Jako dzieciak czytałem wszystko ze statkiem kosmicznym na okładce, a "2001: Odyseję kosmiczną" widziałem wiele, wiele razy - mówi Cameron. - Ten obraz zainspirował mnie, by zacząć kręcić filmy. Podobały mi się efekty specjalne, ale tak naprawdę intrygowały mnie pytania, które stały za tymi filmami: "Jak skończy się świat?", "Czy technologia nas zniszczy?", "Co znaczy być człowiekiem?". Tych tematów science fiction nigdy nie bało się poruszać.

d2lf4bv

Premiera "Story of Science Fiction" planowana jest na 2018 rok.

Przypomnijmy, że "Avatar" Jamesa Camerona okazał się prawdziwym kinowym rekordzistą i zarobił 2,8 miliarda dolarów. Opowiada o odległej planecie - Pandorze - na której ludzie natykają na rasę wyjątkowo związaną z naturą. W głównych rolach można było podziwiać Sama Worthingtona, Zoe Saldanę i Sigourney Weaver. James Cameron pracuje nad 4 kontynuacjami hitu z 2009 roku. Dzieła mają wejść do kin kolejno w 2018, 2020, 2022 i 2023 roku.

d2lf4bv

Podziel się opinią

Share

d2lf4bv

d2lf4bv