Trwa ładowanie...

Sukces przeglądu "8 Arcydzieł Polskiego Kina” w Chinach. Sala kinowa wypełniona po brzegi

4 listopada projekcją filmu "Przypadek” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego został otwarty przegląd "8 Arcydzieł Polskiego Kina”. Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony chińskich kinomanów, a największa sala w pekińskim China Film Archive wypełniła się do ostatniego miejsca. Wydarzenie jest częścią 2. edycji "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach”.

Sukces przeglądu "8 Arcydzieł Polskiego Kina” w Chinach. Sala kinowa wypełniona po brzegiŹródło: Materiały prasowe
d2ii3n1
d2ii3n1

W swoim filmie z 1981 r. Kieślowski zastanawia się nad alternatywnymi wersjami ludzkiego losu. Pyta czy w różnych sytuacjach bohater będzie hołdował tym samym wartościom oraz do jakiego stopnia przypadek może wpłynąć na jego biografię. Czy może zmienić wyznawane przez niego poglądy, zdeterminować miejsce jakie zajmie w społeczeństwie? Wyjątkowa struktura narracyjna „Przypadku” inspirowała wielu filmowców, m.in. Toma Tykwera, który w 1998 r. nakręcił "Biegnij, Lola, biegnij”.

Przed nami kolejne projekcje. W ramach przeglądu zaprezentowane zostaną jeszcze następujące filmy: "Danton” i "Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy, "Pociąg” Jerzego Kawalerowicza, "Mój Nikifor” Krzysztofa Krauze, "Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego, "Miasto 44” Jana Komasy oraz "Jesteś bogiem” Leszka Dawida.

Przegląd "8 Arcydzieł Polskiego Kina”jest częścią 2. edycji „Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach”. Projekcje w ramach tego wydarzenia będą odbywały się w Pekinie, w Wuhanie oraz w Fuzhou do końca 2017 r.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W ramach 2. edycji "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach” polscy artyści przedstawią chińskiej widowni różnorodną i barwną ofertę działań artystycznych. W Pekinie oraz w innych chińskich miastach odbędą się koncerty polskich wykonawców, prezentacja polskiej branży gier wideo, projekcje filmów, wystawa fotografii ("W tej sekundzie jesteśmy jednym z nieskończonością”) i plakatów (pod hasłem "Obojętność zakazana! Warszawa i inne tematy”). W ramach festiwalu zorganizowane zostaną również wykłady i warsztaty z różnych dziedzin sztuki oraz klasa mistrzowska dla muzyków poprowadzona przez Grzegorza Niemczuka - wybitnego pianistę młodego pokolenia, który ma już w swoim dorobku wiele sukcesów na świecie oraz pierwszych wybitnych uczniów.

Sprawdź, co #dziejesiewkulturze:

d2ii3n1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ii3n1