Trwa ładowanie...
d4h6fda

Summer Glau

Najnowsze informacje
4.7
(194 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

San Antonio, Texas, USA

Filmografia:

Re-Lighting the Firefly (2005) (Ona sama)

Superman/Batman: Apokalipsa (2010) (Kara / Supergirl)

Serenity: The 10th Character (2003) (Ona sama)

Arrow () (Isabel Rochev)

Terminator: Kroniki Sary Connor () (Cameron)

4400 () (Tess Doerner)

Chuck () (Greta)

Firefly () (River Tam)

Jednostka () (Crystal Burns)

Serenity (2005) (River Tam)

d4h6fda

Amerykańska gwiazda filmu i telewizji, znana przede wszystkim z charakterystycznych ról w głośnych produkcjach z gatunku science-fiction – jako River Tam w „Serenity” i terminatorka Cameron w głośnym serialu „Terminator: Kroniki Sary Connor”.

Urodziła się 24 lipca 1981 roku, jako Summer Lynn Glau w San Antonio, w stanie Teksas. Od najmłodszych lat trenowała balet, a taneczna pasja wykroczyła daleko poza dziecięcą fascynację, z czasem urastając do rangi wykonywanego zawodu.

Nic dziwnego więc, że do show-biznesu weszła tanecznym krokiem, początkowo wykorzystując umiejętności w reklamach telewizyjnych. W 2002 roku zadebiutowała epizodyczną rolą Prima Balleriny w serialu „Anioł ciemności”. Jej taniec i osobowość tak zachwyciły reżysera Jossa Whedona, że jeszcze w tym samym roku powierzył jej jedną z głównych ról w serialu sci-fi „Firefly” (2002-2003).

Mimo, że serial z miejsca zdobył „swoją” publiczność, która do dziś określa go nawet mianem „kultowego”, nie była to wystarczająca duża grupa, by doczekał się kontynuacji. Whedon nie dał jednak za wygraną, i wkrótce, na fali popularności serialu nakręcił jego pełnometrażowy, filmowy spin-off „Serenity” (2005). Wykreowana tam rola River przyniosła aktorce pierwszego Saturna oraz brytyjską nagrodę SFX.

W międzyczasie, Summer pojawiła się gościnnie na planie seriali „Dowody zbrodni” i „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas” oraz zagrała epizod w komedii „Piżama Party”, będącej jej debiutem na dużym ekranie (2004).

Ładna, utalentowana i bardzo fotogeniczna, aktorka szybko została zauważona przez producentów telewizyjnych, otrzymując coraz ciekawsze propozycje. W 2005 roku dołączyła do obsady serialu sci-fi „4400”, a w 2006 dostała stały angaż w wojennym serialu akcji „Jednostka” w reżyserii Davida Mameta. Była gwiazdą telewizyjnych filmów – horroru sci-fi „Mamut” w reżyserii Tima Coxa i thrillera „Wtajemniczenie Sary” z Miką Boorem w roli tytułowej (oba 2006).

Największym sukcesem Summer Glau, od czasów „Serenity” była jednak rola w serialu „Terminator: Kroniki Sary Connor”, będącym spin-offem słynnego cyklu filmowych produkcji (2008). Rola Cameron Phillips przyniosła jej kolejną nagrodę Saturna, dwie nominacje do Teen Choice Award oraz zdecydowanie przyczyniła się do wzrostu popularności aktorki.

Podobno, zanim Summer dostała rolę w „Terminatorze...”, nigdy wcześniej nie oglądała rzeczonych, poprzedzających serial filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem.

Jest jedną z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych, wschodzących gwiazd ekranu. W marcu 2008 roku uplasowała się na 8. pozycji w rankingu „Najbardziej Seksownych Kobiet Telewizji”, przeprowadzonym przez magazyn „Wizard”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h6fda
d4h6fda
d4h6fda