Trwa ładowanie...
03-07-2006 14:55

Superman wygrał z diabłem

Superman wygrał z diabłem
d3ibbxv
d3ibbxv

Debiutujący w amerykańskim box office 'Superman: Powrót' był najchętniej oglądanym filmem w miniony weekend. Zarobił 52 miliony dolarów.

Obraz, w którym występują Brandon Routh, Kevin Spacey i Kate Bosworth, już od pięciu dni jest wyświetlany w kinach za Atlantykiem. Udało mu się zgromadzić 84 miliony dolarów. Tym samym pobił dzieła "King Kong" i "Batman - Początek". Kwota ta jest jednak nieco rozczarowująca dla producentów, bowiem zrobienie filmu kosztowało 200 milionów dolarów. W przyszłym tygodniu Superman będzie musiał zmierzyć się z ostrą konkurencją, ponieważ na ekrany wejdzie oczekiwana kontynuacja przygód Jacka Sparrowa, Willa Turnera i Elizabeth Swann, czyli "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka".

Drugie miejsce w zestawieniu przypadło tym razem adaptacji powieści "Diabeł ubiera się u Prady" Lauren Weisberger, z udziałem Anne Hathaway i Meryl Streep. Komedia o losach młodej kobiety, która zdobywa pracę w prestiżowym nowojorskim magazynie poświęconym modzie, uzyskała 27 milionów dolarów.

d3ibbxv

Z pierwszej pozycji na trzecią spadła komedia z Adamem Sandlerem, "Klik: i robisz, co chcesz", która straciła ponad 50 procent zysków z zeszłego tygodnia i zarobiła teraz 19 milionów dolarów. Tuż za nią znalazła się animacja "Auta" z zyskiem 14 milionów dolarów, która także zanotowała spadek o dwa miejsca w rankingu. Ten sam los podzielił obraz "Nacho Libre", który po zgromadzeniu 6 milionów dolarów zajął piątą lokatę.

Dalsze miejsca przypadły filmom: "Dom nad jeziorem", "Szybcy i wściekli: Tokyo Drift", "Waist Deep", "Sztuka zrywania" i "Kod da Vinci". Poza pierwszą dziesiątką znalazły się "X-Men: Ostatni bastion" oraz "Garfield 2".

d3ibbxv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ibbxv