Trwa ładowanie...

Święto koreańskiego kina otwarte

Share
Święto koreańskiego kina otwarte
Źródło: Darek Kawka
d2asvnx

Pokaz filmu "Revivre" zainaugurował pierwszą edycję Warsaw Korean Film Festival. Publiczność wypełniająca Kino Kultura ciepło przyjęła ten kameralny dramat nakręcony przez Im Kwon-taeka, zwanego „koreańskim Akirą Kurosawą”. Przed nami jeszcze cztery dni pokazów, spotkań z filmowcami i rozmów o najnowszym kinie koreańskim.

Polaków i Koreańczyków łączy podobna wrażliwość, dlatego w Korei kocha się muzykę Chopina, a w Polsce z chęcią ogląda się koreańskie filmy – mówił podczas inauguracji festiwalu Ambasador Republiki Korei Ji-in Hong. Szefowa PISF Magdalena Sroka zwracała uwagę na niesamowity rozwój koreańskiej kinematografii w ostatnich latach.

Przykłady tego co najlepsze w koreańskiej kinematografii od dziś oglądać można w warszawskich kinach: Muranów, Kinoteka oraz Kultura, gdzie odbywa się festiwal. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Informacje o wolnych miejscach udostępniane są na bieżąco na profilu Facebook Centrum Kultury Koreańskiej: https://www.facebook.com/CentrumKulturyKorei/?fref=ts Przygodę z festiwalem warto zacząć od merytorycznego wprowadzenia. Dziś (01.12) w kinie Muranów o godz. 17.30 prof. Andrzej Pitrus wygłosi wykład na temat koreańskiej kinematografii. Zaraz po nim, o godz. 18.30, odbędzie się projekcja epickiego dzieła „Koniec zimy” autorstwa Kim Dae-hwana. Po seansie z widzami spotka się reżyser.

W środę (02.12) w Muranowie o godz. 17.30 interesująco zapowiada się debata młodych polskich i koreańskich reżyserów. Zaraz po dyskusji wyświetlony zostanie film „Letnia fantazja”. Na pytania widzów odpowie aktorka Kim Saebyuk. A na zakończenie dnia, o godz. 20.30, w kinie Kultura jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń festiwalu pokaz spektakularnego „Snowpiercera”.

d2asvnx

Festiwalowy czwartek (03.12) w Muranowie o godz. 18.00 otworzy seans „Kociego pogrzebu”. z udziałem reżysera Lee Jong-hoona, który chętnie podzieli się z publicznością kulisami pracy nad tą przebojową produkcją. O godz. 20.30 w Kulturze zobaczyć można będzie „Wzgórze wolności”. Ostatni dzień festiwalu (04.12) to dwa pokazy w Kinotece. O godz. 17.30 okazja obejrzenia „Revivre”, a o godz. 20.00 finałowy pokaz festiwalu „Oda dla mojego ojca”. Do 4 grudnia w godzinach 9-17 warto zaglądać do Centrum Kultury Korei (ul. Kruczkowskiego 8), gdzie trwa wystawa koreańskich plakatów filmowych.

d2asvnx

Podziel się opinią

Share
d2asvnx
d2asvnx