Trwa ładowanie...
d1fl1a4

Święto koreańskiego kina otwarte

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święto koreańskiego kina otwarte
(Darek Kawka)
d1fl1a4

Pokaz filmu "Revivre" zainaugurował pierwszą edycję Warsaw Korean Film Festival. Publiczność wypełniająca Kino Kultura ciepło przyjęła ten kameralny dramat nakręcony przez Im Kwon-taeka, zwanego „koreańskim Akirą Kurosawą”. Przed nami jeszcze cztery dni pokazów, spotkań z filmowcami i rozmów o najnowszym kinie koreańskim.

Polaków i Koreańczyków łączy podobna wrażliwość, dlatego w Korei kocha się muzykę Chopina, a w Polsce z chęcią ogląda się koreańskie filmy – mówił podczas inauguracji festiwalu Ambasador Republiki Korei Ji-in Hong. Szefowa PISF Magdalena Sroka zwracała uwagę na niesamowity rozwój koreańskiej kinematografii w ostatnich latach.

Przykłady tego co najlepsze w koreańskiej kinematografii od dziś oglądać można w warszawskich kinach: Muranów, Kinoteka oraz Kultura, gdzie odbywa się festiwal. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Informacje o wolnych miejscach udostępniane są na bieżąco na profilu Facebook Centrum Kultury Koreańskiej: https://www.facebook.com/CentrumKulturyKorei/?fref=ts Przygodę z festiwalem warto zacząć od merytorycznego wprowadzenia. Dziś (01.12) w kinie Muranów o godz. 17.30 prof. Andrzej Pitrus wygłosi wykład na temat koreańskiej kinematografii. Zaraz po nim, o godz. 18.30, odbędzie się projekcja epickiego dzieła „Koniec zimy” autorstwa Kim Dae-hwana. Po seansie z widzami spotka się reżyser.

W środę (02.12) w Muranowie o godz. 17.30 interesująco zapowiada się debata młodych polskich i koreańskich reżyserów. Zaraz po dyskusji wyświetlony zostanie film „Letnia fantazja”. Na pytania widzów odpowie aktorka Kim Saebyuk. A na zakończenie dnia, o godz. 20.30, w kinie Kultura jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń festiwalu pokaz spektakularnego „Snowpiercera”.

Festiwalowy czwartek (03.12) w Muranowie o godz. 18.00 otworzy seans „Kociego pogrzebu”. z udziałem reżysera Lee Jong-hoona, który chętnie podzieli się z publicznością kulisami pracy nad tą przebojową produkcją. O godz. 20.30 w Kulturze zobaczyć można będzie „Wzgórze wolności”. Ostatni dzień festiwalu (04.12) to dwa pokazy w Kinotece. O godz. 17.30 okazja obejrzenia „Revivre”, a o godz. 20.00 finałowy pokaz festiwalu „Oda dla mojego ojca”. Do 4 grudnia w godzinach 9-17 warto zaglądać do Centrum Kultury Korei (ul. Kruczkowskiego 8), gdzie trwa wystawa koreańskich plakatów filmowych.

d1fl1a4

Podziel się opinią

Share

d1fl1a4

d1fl1a4