Trwa ładowanie...
07-03-2006 21:00

Świeżo upieczona laureatka Oscara i przyszła mama - Rachel Weisz kończy dziś 35 lat

Świeżo upieczona laureatka Oscara i przyszła mama - Rachel Weisz kończy dziś 35 lat
d3j6g81
d3j6g81

Nasza dzisiejsza, wybitna solenizantka w tym roku swój największy urodziny prezent dostała nieco wcześniej. Do dziś na koncie miała jednego Złotego Globa i jedną nominację do nagrody BAFTA. Dziś może poszczycić się swoim niedzielnym, pierwszym w aktorskiej karierze Oscarem. To pewnie najszczęśliwsze urodziny jakie kończącej 35 lat Rachel Weisz przyszło dotychczas świętować.

Mierząca 170 cm wzrostu Rachel Weisz (fot. AFP) mieszka w Nowym Jorku oraz w wartym pół miliona dolarów londyńskim apartamencie. Na co dzień jeździ starym 4 litrowym Jaguarem Sovereign. Jej idolami są Katharine Hepburn, Jack Nicholson, Shirley MacLaine, Ingrid Bergman, Jimi Hendrix i Janis Joplin.

ZOBACZ URODZINOWĄ GALERIĘ RACHEL WEISZ
W 2002 roku znalazła się na 102. miejscu rankingu na najseksowniejszą kobietę świata. Wielokrotnie zachęcano ją także do udzielania rozbieranej sesji fotograficznej dla Playboya, aktorka nigdy jednak nie przystała na propozycje prestiżowego, męskiego magazynu, gdyż jak powiedziała:

- Zastanawiałam się nad tym przez dobrych kilka chwil i wyobrażałam sobie, jak mogłaby wyglądać taka sesja. W tym magazynie można trafić na bardzo dobre artykuły, ale retuszowanie fotografii zdecydowanie nie jest seksowne, prawda?'

d3j6g81

Rachel Weisz urodziła się w 1971 roku w Londynie jako pierwsza córka George’a, węgierskiego wynalazcy (twórcy m.in.: urządzenia do wykrywania min lądowych) oraz Edith – pochodzącej z Australii pani psychoanalityk. Jak sama przyznaje jej dzieciństwo głównie za sprawą zawodu matki przypominało film Woody Allana:

- Kiedy gubiłam klucze natychmiast dowiadywałam się, że na pewno nie chciałam wrócić do domu i dlatego podświadomie gdzieś je zapodziałam, chociaż ja tłumaczyłam, że po prostu zgubiłam klucze. Moje dzieciństwo było komedią, zupełnie jakbym dorastała w filmie Woody Allena.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FILMU ZA ROLĘ W KTÓRYM RACHEL WEISZ OTRZYMAŁA OSCARA
Już w wieku 14 lat udzielała się jako modelka. Jej kariera aktorska rozpoczęła się natomiast jeszcze podczas studiów w Cambridge, na którym ukończyła wydział filologii angielskiej. Występowała wówczas na jednej z londyńskich scen teatralnych. Była założycielką... trupy teatralnej Tongues Theater Group wraz z którą brała udział w festiwalu teatralnym w Edynburgu. Nagrodzono ją wówczas prestiżową nagrodą Guardian Award.

Niedługo po tym za rolę w teatralnym przedstawieniu sztuki Noela Cowarda ‘Design for Living’ Weisz otrzymała nagrodę dla najlepszego debiutanta przyznaną jej przez koło londyńskich krytyków teatralnych. W tym samym okresie wystąpiła także w wystawianej na West Endzie sztuce Suddenly Last Summer w reżyserii Seana Mathiasa.

d3j6g81

Ta tytułowana mianem ‘najbardziej zapracowanej aktorki młodego pokolenia’ artystka na szklanym ekranie zadebiutowała w roku 1993 w miniserialu telewizyjnym ‘Czerwone i czarne’.

Jej pierwszym filmem kinowym była ‘Maszyna śmierci’ z 1995 roku, w której wcieliła się w postać bizneswoman. Wielbiciele artystycznego kina z pewnością pamiętają ją również z lirycznych ‘Ukrytych pragnieniach’ Bernardo Bertolucciego z Liv Tyler w roli głównej. Po sukcesie filmu aktorka łatwo dostała rolę u boku Keanu Reevesa w sensacyjnej ‘Reakcji łańcuchowej’ z 1996 roku. Zagrała w niej młodą panią naukowiec.

Pierwszą główną rolę Rachel Weisz odegrała w melodramacie kostiumowym ‘Kochankowie sztormowego morza’ (1997) Beeban Kidron, gdzie wcieliła się w postać Amy Foster - prostej wiejskiej dziewczyny, która zakochuje się z wzajemnością w rosyjskim rolniku.

W życiu prywatnym Rachel Weisz spotykała się przez długi czas z reżyserem Samem Mendesem, a obecnie jest zaręczona z twrócą ‘Pi’ Darrenem Aronowskim. W styczniu tego roku, podczas występu w jednym z programów telewizyjnych, aktorka przyznała się, że jest w piątym miesiącu ciąży i mocno zastanawia się nad ślubem.

d3j6g81
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j6g81