Trwa ładowanie...
d3hurqg

Szare ogrody

Najnowsze informacje
2.6
(14 głosów)
Oceń:
Share
d3hurqg

Gwiazdorski duet Drew Barrymore i Jessica Lange w opartej na faktach historii toksycznego związku matki i córki – ekscentrycznych kuzynek Jacqueline Kennedy. Sześć nagród Emmy i trzy nominacje do Złotych Globów.

Edith Bouvier Beale (Drew Barrymore) mieszka z matką (Jessica Lange) w zaniedbanej, odciętej od świata 28-pokojowej posiadłości Grey Gardens w East Hampton. Blisko spokrewnione z Jacqueline Bouvier Kennedy (Jeanne Tripplehorn) kobiety zwracają na siebie uwagę prasy po tym, jak wychodzi na jaw prawda o skandalicznych warunkach, w jakich żyją. Brud, robactwo, szczury, brak bieżącej wody i prądu – tak wygląda posiadłość w East Hampton. To jednak nie wszystko.

Okazuje się też, że relacje między mieszkającymi tam matką i córką dalekie są od idealnych. Kobiety łączy toksyczny związek, z którego żadna z nich nie potrafi się uwolnić. Intrygujący dramat biograficzny o ekscentrycznych kuzynkach pierwszej damy Ameryki, Jacqueline Kennedy, będący zarazem głębokim studium toksycznych relacji między matką i córką. W 1975 roku powstał film dokumentalny poświęcony rodzinie Beale'ów (Grey Gardens, reż. Albert i David Maysles), który w USA zyskał miano kultowego, i to on zainspirował debiutanta Michaela Sucsy’ego do stworzenia pełnometrażowego obrazu telewizyjnego.

W rolach głównych występują Drew Barrymore (Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość, 50 pierwszych randek, Kobiety pragną bardziej), dwukrotna laureatka Oscara Jessica Lange (Tootsie, Frances, Błękit nieba) oraz Jeanne Tripplehorn (Nagi instynkt, Firma, Wodny świat). Barrymore i Lange za swoje wybitne kreacje otrzymały nominacje do Złotego Globu oraz nagród Emmy (Jessica Lange została uhonorowana tą nagrodą, jedną z sześciu uzyskanych przez film, który otrzymał aż 17 nominacji). Muzykę skomponowała zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Rachel Portman (Emma, Wbrew regułom, Czekolada).

Ten znakomicie przyjęty przez krytykę obraz jest produkcją stacji HBO.

Szare ogrody
Tytuł oryginalny

Grey Gardens

Gatunek

biograficzny, dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

18.04.2009

Czas trwania

104 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share
d3hurqg

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hurqg
d3hurqg
d3hurqg