Trwa ładowanie...

Sztafeta 2017: Co zobaczymy podczas II edycji Festiwalu Filmów Sportowych

Sport może zmienić życie, niektórzy też wierzą, że sport zmienia świat.

Sztafeta 2017: Co zobaczymy podczas II edycji Festiwalu Filmów SportowychŹródło: Materiały prasowe
d2vhlaj
d2vhlaj

Losy pojedynczych postaci z historią narodów w tle, portrety znanych sportowców uchwycone w konkretnym czasie i miejscu, opowieści o ludziach oddanych sportowej pasji, którzy mają wpływ na obraz swojej epoki. Fascynujące i autentyczne historie opowiedziane przez filmowców z różnych stron świata obejrzymy na tegorocznej, drugiej już edycji Festiwalu Filmów Sportowych SZTAFETA 2017. Festiwalowi towarzyszą spotkania, pokazy sztuk walki a nawet – potańcówka przy muzyce na żywo granej przez zespół The Cajun Spises! Gościem specjalnym Sztafety będzie w tym roku bohater filmu „The Ultimate Triathlon” Luke Tyburski, który podzieli się swoim doświadczeniem z morderczego triathlonu pomiędzy Marokiem a Monako.

Przez trzy kolejne dni weekendu – od 19 do 21 maja - czeka nas 9 filmów o sporcie, w tym premiera głośnego już, polskiego dokumentu, którego bohaterem jest Mamed Khalidov, Moja walka.

Obejrzymy film o legendzie - najszybszym człowieku świata, Usainie Bolcie, historię niewidomego judoki, który pnie się po mistrzostwo, opowieść o słynnym włoskim kolarzu i konstruktorze rowerów zarazem. Będzie historia Snowmana, konia uratowanego od rzezi, który ma stałe miejsce w amerykańskiej Show Jumping Hall of Fame (lista legendarnych koni skokowych) i grupy ludzi, dla których sport jest jedyną obroną przed starością, wreszcie film o miłości do tańca, która odmieniła życie ludzi i wpłynęła na przemiany społeczne. Sport zmieniając życie ludzi zmienia też świat. Filmy pokazywane na SZTAFECIE 2017 po mistrzowsku to pokazują.

Program festiwalu - 19 maja

 • 16:15 Ping Pong (80min.)
 • 17: 45 Gwiazdy (120 min.)
 • 20.00 Moja walka (74 min.) premiera z udziałem Mameda Khalidova, po projekcji otwarcie wystawy AIP „Mistrzowie. Inspiruj się, walcz, poznaj smak zwycięstwa”

Program festiwalu - 20 maja

 • 15:20 B1 (99 min.)
 • 17:15 I am Bolt (107 min.)
 • 19:15 The Ultimate Triathlon (94 min.) po projekcji spotkanie z Lukiem Tyburskim, bohaterem filmu The Ultimate Triathlon

Program festiwalu - 21 maja

 • 15:15 Harry and Snowman (84 min.)
 • 16:50 pokaz judo, Praskie Centrum Sportu
 • 17:00 Marinoni (90 min.)
 • 18:45 Alive and kicking (88 min.)
 • 20:15 Pokaz i potańcówka do muzyki na żywo granej przez zespół The Cajun Spices ze Studiem Tańca SWINGOUT.PL – Restauracja 1 liga

Festiwal odbywa się w warszawskim kinie Praha, ul. Jagiellońska 26, www.kinopraha.pl
Bilety, 12 i 14 PLN

d2vhlaj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vhlaj