Trwa ładowanie...
d32mc1m

Sztuka kłamania

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d32mc1m
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Sztuka kłamania" to francuska komedia z 2018 roku ze świetnymi kreacjami Jeana Dujardina znanego z roli w oscarowym "Artyście" (2011) oraz Melanie Laurent, która wystąpiła w produkcji "Bękarty wojny" (2009).

Sztuka kłamania – opis fabuły

Komedia "Sztuka kłamania" rozgrywa się na początku XIX wieku. Kapitan Charles-Gregoire Neuville jest zakochany z wzajemnością w Pauline Beaugrand. Niespodziewany wyjazd mężczyzny zmusza kochanków do przełożenia planów o ślubie. Kapitan obiecuje pisać listy do ukochanej. Niestety, nie czyni tego. Zrozpaczona Pauline podupada na zdrowiu, więc sprawy w swoje ręce bierze jej siostra, Elisabeth. Zaczyna pisać listy do Pauline, podszywając się pod kapitana. Przedstawia w nich Neuville'a jako dzielnego żołnierza, jednak w ostatnim liście napisanym do ukochanej, uśmierca go. Pauline po uporaniu się z żałobą, poznaje innego mężczyznę, z którym bierze ślub.

Kapitan Neuville jednak powraca. Jest dezerterem, jednak plotki o jego męstwie uczyniły go w oczach innych bohaterem. Wiele kobiet chce z nim nawiązać bliższą relację, w tym Pauline. Siostra nie zamierza na to pozwolić. Sieć kłamstw robi się coraz gęstsza. Jak się z niej wyplączą Elisabeth i kapitan Neuville?

Francuski film "Sztuka kłamania" to zgrabnie nakręcona komedia, która urzeknie niejednego widza.

Sztuka kłamania – ciekawostki

Sztuka kłamania
Tytuł oryginalny

Le retour du héros

Gatunek

Komedia

Kraj produkcji

Francja, Belgia

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

14.02.2018

Data polskiej premiery

20.07.2018

Czas trwania

90 min.

Reżyser
Scenarzysta
Operator
Obsada
d32mc1m

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32mc1m
d32mc1m
d32mc1m