Trwa ładowanie...
18-05-2006 12:50

Szwagierka Polańskiego w kinach

Szwagierka Polańskiego w kinach
d1ha46s
d1ha46s

Polska jest pierwszym krajem, w którym najnowszy film francuskiego reżysera Claude Leloucha „Odwaga miłości” będzie miał swoją premierę kinową. Tym większe wydarzenie, że reżyser gościł niedawno w Warszawie i opowiadał dziennikarzom o swojej pracy.

„Odwaga miłości” mówi o uczuciach, o miłości porywającej i zarazem zdradliwej, o morderstwie, samobójstwie, a także o roli przypadku i zbiegu okoliczności. W jedną z głównych ról wciela się Mathilde Seigner. Aktorka jest kolejną już, znaną szerokiej widowni, przedstawicielką filmowego klanu Seignerów. Wnuczka Louisa Seigner, siostrzenica Françoise, siostra Marie-Amélie i Emmanuelle, a zatem także szwagierka Romana Polańskiego.

Pierwszy raz w kinie pojawiła się w 1994 r. u boku siostry Emmanuelle w filmie Claude’a Millera „Le Sourire”. Wcielając się w matkę nastolatka zagrała swoją pierwszą dużą rolę w filmie „Rosine” (1995, Christine Carrière), uwieńczoną nagrodą Michel-Simon w tym samym roku. W 1997 r. potwierdziła swój talent, otrzymując nominację do Cesara w kategorii najlepiej zapowiadającej się aktorki za film „ Nettoyage à sec” w reżyserii Anne Fontaine.

Kolejne role przyniosły jej nominacje do wielu nagród i ciepłe opinie krytyki. Do ról najważniejszych sama zalicza: „ Salon piękności Wenus” ( 1999, reż. Tonie Marshall), „Harry, twój prawdziwy przyjaciel” (2000, reż. Dominik Moll, nominacja do Cesara za najlepszą rolę drugoplanową), „Betty Fisher i inne historie” (2001, reż. Claude Miller, nagroda dla najlepszej aktorki na festiwalu w Montrealu).

d1ha46s

Gwiazdą francuskiego kina stała się dzięki kolejnym filmom: „Mleko ludzkich uczuć” (2001, reż. Dominique Cabrera), „Madame Sans-Gêne” (2002, reż. Philippe de Broca), „Mariages!” (2004, reż. Valérie Guignabodet).

Seigner gra także w telewizji i w teatrze. Znana ze swego silnego charakteru, przyjmuje role skrajnie różne: od seryjnej morderczyni po inspektora policji.

W najnowszym filmie Leloucha, Seigner wciela się w role sióstr bliźniaczek, z których jedna jest służącą w pałacu (Clémentine), a druga kelnerką w barze (Anne). Kobiety łączy niesłychanie silna więź emocjonalna, obie także szukają szczęścia i miłości. Jak to u Leloucha…

„Odwaga miłości" na ekranach kin od 19 maja.

d1ha46s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ha46s