Trwa ładowanie...
23-04-2009 11:04

"Tatarak" Wajdy otworzy festiwal goEast

"Tatarak" Wajdy otworzy festiwal goEastŹródło: PAP
d3he5mh
d3he5mh

Film "Tatarak" Andrzeja Wajdy otworzy rozpoczynający się w środę wieczorem 9. Festiwal Filmów Środkowo- i Wschodnioeuropejskich goEast w niemieckim Wiesbaden w Hesji.

Do 28 kwietnia publiczność zobaczy ponad 110 filmów fabularnych i dokumentalnych z 20 państw Europy Środkowej i Wschodniej.

"Tatarak" z Krystyną Jandą w roli głównej będzie pokazywany poza konkursem. Za film ten Wajda został wyróżniony nagrodą za innowacyjność w sztuce filmowej na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

W konkursie goEast zaprezentowany zostanie też dokument "Kocham Polskę" Joanny Sławińskiej i Marii Zmarz-Koczanowicz na temat organizacji Młodzież Wszechpolska.

d3he5mh

W związku z 40. rocznicą śmierci muzyka jazzowego i kompozytora muzyki filmowej Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego, w ramach festiwalu filmowego goEast pokazany zostanie dokument na jego temat, a także wystawa oryginalnych plakatów filmowych. Zaplanowano także koncert Trio Andrzeja Jagodzińskiego oraz Lory Szafran.

GoEast organizowany jest od 2001 r. przez Niemiecki Instytut Filmowy. Festiwal ma na celu przybliżenie niemieckiej publiczności sztuki filmowej z sąsiedniego regionu Europy Środkowej i Wschodniej.

d3he5mh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3he5mh