Trwa ładowanie...
d4elq1z

Tea Leoni

Najnowsze informacje
4.3
(20 głosów)
Oceń:
d4elq1z

Tea Leoni wystąpiła ostatnio u boku Nicolasa Cage’a w filmie "The Family Man" w reżyserii Bretta Ratnera. Zakończyła również pracę nad dwoma innymi projektami ekranowymi - dramatem "People I Know" z Al Pacino i Kim Basinger oraz nowym przedsięwzięciem reżyserskim Woody Allena z udziałem Debry Messing.

Miłośnicy filmowych seriali z pewnością pamiętają ją ze znakomitej kreacji Nory Wilde, fotografika brukowej gazety, w produkcji "The Naked Truth". Wcześniej zagrała również jako Alicia w serialu komediowym "Flying Blind" oraz filmach "The Counterfeit Contessa" z D.W Mofett i Holland Tylor, "Frasier". Spośród grupy około tysiąca aktorek wybrana została do jednej z głównych ról w produkcji "Angels ‘88", telewizyjnej kontynuacji niezwykle popularnych "Aniołków Charliego".

W 1998 roku Leoni zagrała u boku Morgana Freemana i Vanessy Redgrave w obrazie science-fiction "Dzień zagłady"/Deep Impact/. Ten przebój kinowy wyreżyserowany został przez Mimi Leder, kierownictwo produkcji objął Steven Spielberg. Kolejnym przedsięwzięciem w karierze aktorki była komedia Davida O. Russella "Flirting with Disaster" z udziałem Bena Stillera, Patricii Arquette, Mary Tyler Moore i George’a Segala. Filmografia Leoni to również takie tytuły jak: "Bad Boys", "Wyatt Earp", "Ich własna liga" /A League of Their Own/, "Indian Love Story" i "Switch".

Urodzona w Nowym Yorku, Leoni od dzieciństwa uwielbiała występować przed publicznością. Z uwagi na swoje melodramatyczne uzdolnienia, określona została mianem Sarhy Bernhardt. Studiowała antropologię i psychologię w Sarah Lawrence College. Tea Leoni dużo czasu poświęca na fascynujące ją podróże do różnych zakątków świata. Jeszcze w czasach szkolnych mieszkała przez pewien czas w Japonii (Tokio), we Włoszech i na wyspie Świętego Krzyża.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4elq1z
d4elq1z
d4elq1z