Trwa ładowanie...
07-03-2007 11:20

Telewizja dla nowej generacji

Telewizja dla nowej generacji
d262pli
d262pli

Klipy wideo nagrywane przez widzów wkraczają do telewizji.

Granica między internetem a telewizją staje się coraz mniej widoczna, tak jak zaciera się granica między widzami internetowych klipów a ich producentami. Specjaliści jak i zwykli użytkownicy zadają sobie czasami pytanie czy obydwie granice jeszcze istnieją. Sieci telewizyjne i reklamodawcy coraz częściej szukają możliwości zintegrowania produkcji tworzonych przez użytkowników stron społecznościowych czy takich jak YouTube, umożliwiających publikację autorskich filmów w sieci z reklamami czy programami telewizyjnymi określanymi jako „tradycyjne”.

Stacje telewizyjne tworzą nowe programy złożone z samych amatorskich klipów, na które widzowie mogą oddawać głosy. Wyzwanie dla telewizji polega na tym, że nie może tak jak internet dostarczyć tylu różnych możliwości programowych naraz.

Reklamodawcy i korporacje telewizyjne chcąc zarobić na nowych trendach starają się dostosować do wymagań widza nowej generacji, przyzwyczajonego do internetowych wygód. Mają nadzieję, że widz równie chętnie jak w internecie obejrzy amatorskie klipy w telewizji a razem z klipami reklamy.

„To co się dzieje można porównać do Gina, który wyszedł ze swojej butelki i nie chce się tam schować. Gin ma wielkie możliwości, musimy tylko odpowiednio sformułować życzenia” powiedział Joel Hyatt z Current TV, stacji telewizyjnej emitującej wideoklipy nadesłane przez widzów.

d262pli
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d262pli