Trwa ładowanie...
20-12-2016 13:00

„The Devil in the White City”: Leonardo DiCaprio w nowym filmie Martina Scorsese

„The Devil in the White City” będzie już szóstym wspólnym projektem duetu Scorsese-DiCaprio, którzy ostatni raz spotkali się na planie „Wilka z Wall Street” z 2013 roku. Film powstanie na podstawie książki „The Devil in the White City” Erika Larsona. Temat jej ekranizacji pojawił się już w 2003 roku, ale dopiero teraz Scorsese mówi, że wszystko jest na dobrej drodze do ukończenia projektu.

Share
„The Devil in the White City”: Leonardo DiCaprio w nowym filmie Martina ScorseseŹródło: Getty Images
d7eoh2u

Martin Scorsese, który miał niemałe kłopoty z realizacją ostatniego filmu „Milczenie” (w polskich kinach od 17 lutego 2017 roku), będzie mógł się wkrótce pochylić nad ekranizacją obrazu z DiCaprio w roli głównej. - W tym momencie pracujemy nad scenariuszem – zapewnił reżyser w rozmowie z "Sun Media".

Scorsese zauważył, że przez ostatnie pół roku nie mógł zajmować się nowym scenariuszem, gdyż był całkowicie pochłonięty dokończeniem „Milczenia”. Jednocześnie zapewnił, że od stycznia zacznie się baczniej przyglądać powstającemu scenariuszowi, ponieważ bazuje on na „niezwykłej historii” opisanej w książce Larsona.

Akcja powieści opartej na faktach opowiada o wydarzeniach z 1893 roku i koncentruje się na dwóch postaciach: architekcie Danielu H. Burnhamie i H.H. Holmesie – charyzmatycznym lekarzu i seryjnym mordercy, który miał na swoim koncie od 27 do nawet 200 ofiar. Leonardo DiCaprio ma się wcielić w tę drugą postać.

Ekranizacja „The Devil in the White City” była w planach Paramount Pictures już w 2003 roku, jednak ostatecznie studio utraciło prawa do realizacji filmu, które w 2010 roku wykupił Leonardo DiCaprio. Wcześniej swoje zainteresowanie tym projektem wyrażał Tom Cruise, który miał zagrać główną rolę i zostać producentem, a także Kathryn Bigelow.

d7eoh2u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7eoh2u
d7eoh2u