Trwa ładowanie...
d4muagd

To właśnie życie

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Film "To właśnie życie" to melodramat ukazujący losy wielopokoleniowej rodziny, która doświadczyła wielu tragedii.
d4muagd
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Amazon Studios

To właśnie życie – zarys fabuły

W filmie "To właśnie życie" trudno jednoznacznie wyznaczyć linię głównego wątku fabuły, ponieważ obraz składa się z popularnej w ostatnich latach wielowątkowej mozaiki. Jednak na pierwszy plan wśród bohaterów wychodzą Abby i Will. Para poznała się jeszcze na studiach, a ich znajomość przerodziła się w wielką miłość. Spokoje życie i perspektywę szczęśliwej przyszłości zakłóca jednak pewne niespodziewane wydarzenie.

Akcja filmu "To właśnie życie" dzieje się w Nowym Jorku i Hiszpanii, cały czas skupiając się jednak na losach jednej rodziny. W historii postawione jest pytanie o to, co by było, gdyby pewne rzeczy się wydarzyły lub nie wydarzyły. To także pretekst do przypomnienia, że z pewnymi decyzjami nie warto czekać.

To właśnie życie – ciekawostki

  • Scenariusz do filmu "To właśnie życie" w 2016 roku znalazł się na 'Czarnej liście' najlepszych niezrealizowanych scenariuszy.
  • Podczas jednej ze scen w filmie Will grany przez Oscara Isaaca naśladuje Chewbaccę. Aktor grał postać współpracującą z Chewbaccą w dwóch filmach z serii "Gwiezdne Wojny" tj. "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy" (2015) i "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi" (2017).
  • Światowa premiera filmu "To właśnie życie" miała miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto w Kanadzie 8 września 2018 roku.
  • Film "To właśnie życie" to drugi film Dana Fogelmana. Pierwszym była komedia romantyczna "Kocha, lubi, szanuje", w której jednak był nie reżyserem, ale scenarzystą. Wyreżyserował z kolei kilku sezonowy serial "Tacy jesteśmy".
  • O prawa do dystrybucji filmu starało się kilka renomowanych wytwórni, w tym Amazon Studios, Paramount Pictures i Universal Pictures. Po długiej i zażartej licytacji, a za sprawą oferty opiewającej na ponad 10 mln dolarów, prawa wypiło studio Amazon Studios.
  • Melodramat "To właśnie życie" realizowany był na dwóch kontynentach i w dwóch językach – angielskim oraz hiszpański, co według reżysera, Dana Fogelmana, było ogromnym wyzwanie dla twórców.
  • Film został doceniony miedzy innymi na American Film Festival 2018 we Wrocławiu. Został wyświetlony w Sekcji "Highlights".
To właśnie życie
Tytuł oryginalny

Life Itself

Gatunek

melodramat

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

08.09.2018

Czas trwania

118 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4muagd
d4muagd
d4muagd