Trwa ładowanie...
d1v657c

Tom Cruise szykuje się do lotu. Zobacz plakat "Top Gun: Maverick"

Premiera kontynuacji kultowego "Top Gun" zbliża się wielkimi krokami. Tom Cruise i Val Kilmer powrócą do swoich ról po 34 latach, choć tym razem nie będą rywalizować w przestworzach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tom Cruise powrócił do roli "Mavericka" po ponad 30 latach
Tom Cruise powrócił do roli "Mavericka" po ponad 30 latach (Materiały prasowe)
d1v657c

Kultowego "Top Guna" z 1986 r. nie trzeba nikomu przedstawiać. Film o pilotach marynarki wojennej był przełomem w karierze młodego Toma Cruise'a i Vala Kilmera. Jednak na kontynuację produkcji fani musieli czekać aż 34 lata. Czas oczekiwania powoli dobiega końca, o czym przypomina zapowiedź nowego zwiastuna (16 grudnia) i plakat, który został wrzucony do sieci.

Tom Cruise powrócił do roli "Mavericka" po ponad 30 latach Materiały prasowe
Tom Cruise powrócił do roli "Mavericka" po ponad 30 latach

Choć Tom Cruise znowu wcieli się w rolę Mavericka, to nie będzie to już ten sam bohater co kiedyś. Można to wyczytać z symbolicznego plakatu, na którym 57-letni aktor ubrany po cywilnemu spogląda w niebo na mknące myśliwce. Czyżby obserwował swoich następców? A może to wspomnienie przeszłości?

d1v657c

Pierwszy zwiastun "Top Gun: Maverick" pojawił się w sierpniu na San Diego Comic Con. Filimik nie zdradzał wielu szczegółów, ale sam aktor na spotkaniu z fanami uchylił rąbka tajemnicy odnośnie pracy na planie.

Obejrzyj pierwszy zwiastun "Top Gun: Maverick":

"Wszystko, co widzicie na ekranie, jest prawdziwe. Pracujemy z marynarką wojenną. Loty są prawdziwe, bo bardzo chciałem oddać atmosferę, która panuje w samolocie. (…) Ten film to list miłosny do lotnictwa" – komentuje Cruise.

d1v657c

W filmie "Top Gun: Maverick" Tom Cruise ponownie wciela się w postać kapitana Pete'a "Mavericka" Mitchella. Tym razem jest instruktorem lotnictwa, który pod swoje skrzydła przyjmuje młodego i niedoświadczonego Bradleya Bradshawa (Miles Teller) – syna Nicka "Goose'a" Bradshawa z pierwszej części serii.

W obsadzie pojawi się także Val Klimer, Ed Harris czy Monica Barbaro. W filmie zabrakło jednak miejsca dla Kelly McGillis, która w pierwszym "Top Gunie" grała ukochaną Cruise'a.

"Top Gun: Maverick" trafi do kin w czerwcu 2020 r.

d1v657c

Podziel się opinią

Share

d1v657c

d1v657c