Trwa ładowanie...
d1a8lsu
Aktualności

Tom Hanks przeprasza mormonów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tom Hanks
Tom Hanks (megafon.pl)
d1a8lsu

Tom Hanks przeprosił członków kościoła mormonów za nazwanie ich postawy "antyamerykańską".

Słynny aktor wypowiedział się niedawno z dezaprobatą na temat poparcia mormonów dla Proposition 8, ustawy uniemożliwiającej osobom tej samej płci zawierania małżeństw w Kalifornii.

- Wielu mormonów przekazało znaczne sumy pieniędzy na rzecz Kościoła, aby umożliwić wprowadzenie Proposition 8 w życie - oświadczył Hanks. - Wielu ludzi uważa, że to bardzo antyamerykańskie. Ja jestem jednym z nich.

d1a8lsu

Przedstawiciele Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich zwrócili aktorowi uwagę, że nie ma nic antyamerykańskiego w wyrażaniu własnych opinii. Skruszony gwiazdor przyznał, że jego wypowiedź była nie na miejscu, podkreślając jednak po raz kolejny własny sprzeciw wobec Proposition 8.

- W zeszłym tygodniu nazwałem członków kościoła mormonów... "antyamerykańskimi" - powiedział Hanks. - Uważam, że Proposition 8 jest sprzeczna z obietnicami konstytucji i że to uprawniona dyskryminacja. Ale każdy ma prawo głosować zgodnie z własnymi przekonaniami - nic nie może być bardziej amerykańskie od tego prawa.

Toma Hanksa będziemy mogli podziwiać od 15 maja 2009 roku w thrillerze "Angels And Demons".

d1a8lsu

Podziel się opinią

Share
d1a8lsu
d1a8lsu