Trwa ładowanie...
d1s62dc
Aktualności

Top 5 Przeglądu Filmowego Brave 2014

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Top 5 Przeglądu Filmowego Brave 2014
(mat. promocyjne)
d1s62dc

Chłopak z Afryki, który buduje turbinę wiatrową i trafia na okładkę ,,Times’a”, opowieść o supermanie z Indii, który uczy się latać i historia pierwszej lodziarni w Rwandzie. Przedstawiamy najciekawsze propozycje Przeglądu Filmowego Brave Festival. Te filmy musisz zobaczyć.

Tegoroczny Przegląd Filmowy Brave Festival to aż 7 dni projekcji i 28 niezwykłych filmów. W programie znalazły się najciekawsze produkcje z festiwali Cannes, Berlinale czy Sundance, ale też filmy w Polsce zupełnie nieznane i wcześniej niepokazywane. Przegląd to tradycyjnie 3 cykle tematyczne - Brave Focus, w tym roku koncentrujący się na Indiach, Brave People Doc, ukazujący sylwetki niezwykłych ludzi z całego świata oraz Brave Contexts - poświęcony „Świętemu Ciału”. Filmy, na które warto zwrócić szczególną uwagę typuje Marek Mieleszko, manager programowy Brave Festival.

1. „William i jego wiatrak”, reż. Ben Nabors

d1s62dc

Magazyn ,,Times” umieścił go w gronie 30 trzydziestolatków, którzy zmieniają świat. William Kamkwamba z rolniczej wioski w Malawi samodzielnie buduje małą turbinę wiatrową. Wystarcza mu do tego podręcznik i trochę złomu. William elektryfikuje wieś i robi piorunującą karierę w amerykańskich mediach.

Zwiastun:

WILLIAM AND THE WINDMILL (official trailer) from {group theory} on Vimeo.

* 2. „Słodkie sny”, reż. Lisa, Rob Fruchtman*

d1s62dc

Opowieść o powstawaniu pierwszej lodziarni w Rwandzie. W jej tworzeniu uczestniczy zespół bębniarek. Należą do niego zarówno Hutu, jak i Tutsi – kobiety ze zwaśnionych grup etnicznych. Łączy je energetyczna muzyka i wspólny cel. - To piękny, optymistyczny obraz o budowaniu porozumienia, nawet pomimo głębokich różnic i trudnych doświadczeń. Historia o tym, jak tworzy się nowa wspólnota ponad podziałami - mówi Marek Mieleszko, manager programowy Brave Festival.

Zwiastun:

3. „Superman z Indii”, reż. Faiza Ahmad Khan

Opowieść o tym, jak grupa amatorów-zapaleńców z przemysłowego miasta Malegaon w Indiach produkuje remake ,,Supermana”. W indyjskich realiach oznacza to, że Superman musi nauczyć się latać i to za małe pieniądze. Ten zabawny dokument pokazujący niezwykłe perypetie towarzyszące filmowcom został już doceniony na wielu festiwalach.

d1s62dc

Zwiastun:

4. „Planeta ślimaków”, reż. Seung-Jun Yi

Nagrodzona m.in. na festiwalu Camerimage „Planeta ślimaków” to opowieść o wyjątkowej parze, o ludziach żyjących w niecodziennej symbiozie. Głuchoniemy Young -Chan porozumiewa się ze światem z pomocą Soon-Ho – swojej także niepełnosprawnej partnerki. Ta niezwykła para utrzymuje z sobą kontakt i wymienia informacje poprzez dotyk palców. Jest to ich własny sposób, by wyrażać swoje potrzeby i emocje, a także opowiadać o marzeniach.

d1s62dc

Zwiastun:

5. „Boks z losem”, reż. Beathe Hofseth, Susann Ostigaard

Bohaterka filmu, Thulasi, pochodzi z kasty nietykalnych. – Film pokazuje dramatyczną sytuację młodej kobiet, której los wydaje się z góry przesądzony. Mimo to, odważnie podejmuje ona dramatyczną walkę z przeznaczeniem - mówi Marek Mieleszko. Szansą na wyrwanie się ze społecznej pułapki staje się dla Thulasi sport. Odnosi pierwsze sukcesy na ringu, ale walczyć musi przede wszystkim ze zdominowanym przez mężczyzn, opresyjnym światem.

d1s62dc

Zwiastun:

Light Fly, Fly High - Trailer from Beathe Hofseth on Vimeo.

Przegląd Filmowy Brave Festival rozpocznie się 4 lipca we Wrocławiu. Wszystkie filmy w ramach Przeglądu będą wyświetlane w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Bilety są już w sprzedaży.

www.bravefestival.pl

d1s62dc

Podziel się opinią

Share

d1s62dc

d1s62dc