Trwa ładowanie...
09-03-2007 17:18

USA pogrążone w żałobie po śmierci Kapitana Ameryki

Share
USA pogrążone w żałobie po śmierci Kapitana AmerykiŹródło: AP
d1src7e

Komiksowy superbohater Kapitan Ameryka zginął w najnowszym zeszycie o jego przygodach. W ostatnich dniach media w całych Stanach Zjednoczonych z żalem informują o jego śmierci.

Kapitan Ameryka pokonał nazistów i komunistów, ale nie ustrzegł się kuli niezidentyfikowanego snajpera - piszą gazety od Nowego Jorku po Los Angeles i od Chicago po Miami. Przypominają zmagania superbohatera ze złem, a także historię powstania komiksu o jednym z najpopularniejszych - obok Supermana i Spidermana - amerykańskich herosów.

Odziany w kostium w kolorach flagi USA Kapitan Ameryka narodził się w czasie drugiej wojny światowej, by pobudzić patriotyzm Amerykanów. Jego twórcami byli Jack Kirby i Joe Simon. Wydawnictwo Marvel Comics kontynuowało serię przez 66 lat. Komiks ukazywał się w 75 krajach. Sprzedał się w łącznym nakładzie 210 milionów egzemplarzy.

d1src7e

Kapitan Ameryka to alter-ego amerykańskiego studenta akademii sztuk pięknych Steve'a Rogersa. Rogers ze względu na wątłe zdrowie nie zostaje przyjęty do wojska. Dzięki specjalnej substancji zyskuje nadnaturalne zdolności i staje się superbohaterem walczącym z wrogami Stanów Zjednoczonych.

Jego fikcyjna śmierć wzbudziła wyjątkowy żal 93-letniego dziś Joe Simona, współtwórcy serii. Jest teraz tak potrzebny - zauważył Simon.

Choć firma Marvel Comics w komiksie uśmierciła swego bohatera, zapowiada film o przygodach Kapitan Ameryka.

d1src7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1src7e
d1src7e