Trwa ładowanie...
15-10-2009 12:21

W Paryżu rozpoczął się przegląd filmowy KINOPOLSKA

W Paryżu rozpoczął się przegląd filmowy KINOPOLSKA
d333ax1
d333ax1

W stolicy Francji rozpoczął się w środę tydzień polskiego filmu fabularnego KINOPOLSKA. Podczas przeglądu będzie można zobaczyć zarówno najnowsze filmy młodych polskich twórców, jak i retrospektywę klasycznych dzieł Andrzeja Wajdy.

Już po raz drugi paryżanie mogą lepiej poznać polskie kino podczas pokazów odbywających się w kinie "Le Reflet Medicis" w samym centrum Dzielnicy Łacińskiej.

W programie imprezy jest siedem głośnych, wielokrotnie nagradzanych polskich filmów ostatnich lat. Widzowie będą mieli także rzadką okazję, by spotkać się z większością reżyserów tych dzieł. Wśród wyświetlanych obrazów są m.in.: "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej, "Las" Piotra Dumały, "Z odzysku" Sławomira Fabickiego i "Drzazgi" Macieja Pieprzycy.

Widzowie paryskiego przeglądu mają też okazję powrócić do klasycznych już dzieł Andrzeja Wajdy, w tym "Kanału", "Człowieka z marmuru", "Ziemi obiecanej" i "Panien z Wilka".

d333ax1

Paryski przegląd polskiego kina uzupełnia wieczór krótkometrażowych etiud uczniów szkół filmowych, prezentowanych wcześniej na wrocławskim festiwalu Era Nowe Horyzonty.

Przed oficjalną inauguracją KINOPOLSKI w paryskim ratuszu odbył się we wtorek specjalny zamknięty pokaz - dla mediów i zaproszonych gości - "Rewersu" Borysa Lankosza z udziałem reżysera. Film, nagrodzony na ostatnim festiwalu filmowym w Gdyni Złotymi Lwami, jest polskim kandydatem do Oscara.

Tegoroczny przegląd KINOPOLSKA zorganizowały wspólnie Instytut Polski w Paryżu i stowarzyszenie Les Lumieres of Europa.

d333ax1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d333ax1