Trwa ładowanie...

''Wędrówki z dinozaurami 3D'': Wyjątkowy film na dobry początek roku

Share
''Wędrówki z dinozaurami 3D'': Wyjątkowy film na dobry początek rokuŹródło: Imperial CinePix
d21ved1

Po raz pierwszy w historii kina widzowie zobaczą, jak tak naprawdę wyglądał świat, gdy żyły dinozaury. Wytwórnia Twentieth Century Fox zaprasza na fantastyczny film familijny, dzięki któremu zajrzymy do prehistorycznego świata.

Paczi jest odważny, a jednocześnie zabawowy i sympatyczny. Żyje w górnej kredzie, czyli ostatnim okresie ery mezozoicznej (która trwała około siedemdziesięciu milionów lat temu) na obszarze, odpowiadającym dzisiejszej Alasce. Ten mały dinozaur stawia czoło wielkim wyzwaniom i zostaje bohaterem.

HISTORIA, KTÓRA ROZEGRAŁA SIĘ SIEDEMDZIESIĄT MILIONÓW LAT TEMU

Akcja ma miejsce w górnej kredzie i rozgrywa się na dzisiejszej Alasce. Filmowcy musieli się wykazać bujną wyobraźnią, kreując świat, w którym żyje Paczi.

d21ved1

„To opowieść o przygodach dzielnego dinozaura. Naszym celem było pokazanie prehistorycznego świata takim, jak był naprawdę.” - mówi reżyser Barry Cook, który nakręcił film razem z Neilem Nightingalem. „Pragnęliśmy zwrócić uwagę na to, że pewne rzeczy są stałe i nie zmieniły się od tamtych czasów. Oczywiście nie mam na myśli tego, że po ulicach biegają wielkie dinozaury – raczej to, że wszyscy mamy wolę przetrwania. Obserwujemy, jak Paczi uczy się funkcjonować w swoim środowisku i walczy o jedzenie i przeżycie, stawiając czoło wrogom. To uniwersalne wątki, które każdy może odnieść do siebie.” - mówi drugi reżyser.

Ludzie fascynują się dinozaurami od lat. Tyranozaur i gorgozaur do dziś budzą strach, ale dzieci je uwielbiają, bo to fantastyczne stwory, rozbudzające wyobraźnię.

„Jestem pewien, że mali widzowie zachwycą się naszym filmem, bo jest realistyczny, a przy tym pełen ciepła i humoru. No i spodoba im się przyjaźń, łącząca Pacziego z ptakiem Aleksem.” - mówią twórcy.

Dinozaury są przerażające, ale wyginęły miliony lat temu, więc nie stanowią prawdziwego zagrożenia. Dlatego nie boimy się ich aż tak bardzo. Fascynująca jest też prehistoria – to niesamowite, że Ziemia liczy sobie tyle lat i przeszła tak wiele.

d21ved1

„Pragnęliśmy pokazać te czasy w jak najbardziej realistyczny sposób, by przybliżyć je dzisiejszym widzom, zwłaszcza tym najmłodszym. Historia o dinozaurach to wspaniały film dla całej rodziny.” - mówi Nightingale, a scenarzysta John Collee dodaje : „Paczi to odważny młody dinozaur o optymistycznym usposobieniu – trudno go nie pokochać. Z przyjemnością się ogląda, jak poznaje otaczający go świat i dorasta.”

Paczi jest pachyrinozaurem – nazwa rodzajowa oznacza grubonosego jaszczura. Nie jest przedstawicielem największych i najgroźniejszych dinozaurów. Żeby wywalczyć swoje, musi polegać na innych cechach niż wielkość i siła – między innymi na bystrości i dobrym sercu. Najbardziej kłóci się z bratem o imieniu Gniewko – samcem alfa, który pragnie zostać przewodnikiem stada.

„Paczi uczy się, czym jest wewnętrzna siła i jaką ma wartość. Znajduje w sobie odwagę, by być bohaterem. Nie jest duży i groźny, a jednak wierzymy w to, że mu się uda i dlatego trzymamy za niego kciuki.” - mówi Barry Cook i dodaje : „Paczi jest wyrzutkiem, ale nie traci nadziei i jest wytrwały - dlatego osiąga cel.”

„Nasz film jest w gruncie rzeczy opowieścią o dorastaniu. Dwoje rywalizujących ze sobą braci, miłość, wielka przygoda. Paczi przeżywa wiele emocji i zdobywa ważne doświadczenia.” - mówi Nightingale.

d21ved1

„Bohatera cechuje zainteresowanie otaczającym go światem. Czasem wpada z tego powodu w tarapaty, ale przede wszystkim bardzo się rozwija.” - mówią twórcy.

Paczi zaprzyjaźnia się z Aleksem – prehistorycznym ptakiem o ogromnym poczuciu humoru. „Aleks jest jego najlepszym kumplem, głosem sumienia i mentorem.” - mówią twórcy.

Gniewko jest przeciwieństwem Aleksa – to skupiony na sobie i przetrwaniu egoista, któremu bardziej zależy na udowadnianiu swojego heroizmu niż na niesieniu pomocy.

„Gniewko czepia się Pacziego, drażni się z nim i robi wszystko to, co robi się z młodszym bratem. Paczi próbuje mu zaimponować, ale to nierealne.” - mówią twórcy. Dobre serce to ważna cecha, ale w prehistorycznym świecie liczy się odwaga – nie tylko w sytuacjach, w których trzeba stawić czoło wrogom, ale też wtedy, gdy mierzymy się ze swoimi słabościami. Kiedy Paczi zakochuje się w Juni, musi zwalczyć wrodzoną nieśmiałość, by zrobić na niej wrażenie.

d21ved1

W świecie Pacziego postrach sieją tyranozaury. Gordon to wielki gorgozaur, który nie ma skrupułów, za to zna wyszukane sposoby polowania na ofiary.

„To najbardziej przerażające stworzenie, jakie można sobie wyobrazić. Diabeł wcielony.” - mówią twórcy. „Muszę przyznać, że go uwielbiam.” - śmieje się reżyser animacji, Marco Marenghi.

Ważna postacią w życiu Pacziego jest jego ojciec, Buldożer – szanowany przywódca stada. Podczas corocznej migracji ginie w trakcie pożaru lasu, broniąc synów. Bracia stawiają czoło ogromnemu wyzwaniu – walczą o przetrwanie, skazani tylko na siebie. Wraz z Juni znajdują w sobie pokłady odwagi i siły. Paczi udowadnia, że ma to „coś”, by zostać przywódcą stada.

Film od 3 stycznia 2014 roku w kinach!

d21ved1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ved1
d21ved1