Trwa ładowanie...
d154qv3

Wenus w futrze

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d154qv3

„Wenus w futrze” (ang. Venus in Fur) to francuski komediodramat erotyczny z 2013 roku w reżyserii Romana Polańskiego. Obraz stanowi adaptację broadwayowskiej sztuki Davida Ivesa, który wraz z Polańskim napisał scenariusz do filmu. Muzykę skomponował Alexandre Desplat (twórca muzyki do dwóch części filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci”). Za produkcję odpowiadają Robert Benmussa oraz Alain Sarde.

Bohaterem „Wenus w futrze” jest Thomas (Mathieu Amalric), reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Żadna aktorka nie spełnia jego wymagań i kiedy zrezygnowany Thomas już chce dać za wygraną, do teatru wbiega Vanda (Emmanuelle Seigner), prawdziwy huragan nieobliczalnej i erotycznej energii.

Początkowo wszystko wskazuje na to, że Vanda będzie ucieleśnieniem wszystkich bolączek Thomasa. Jest bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy jednak Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą transformację, a reżyser szybko traci dla niej głowę.

"Wenus w futrze" jest także opowieścią o relacji reżyser-aktor, o ciągłej wojnie, o stereotypach, które zaburzają interakcje, i fascynacji, jaka ostatecznie staje się udziałem obu stron. Jedno pomieszczenie. Dwoje aktorów. To wystarczy, by stworzyć film ocierający się o genialność.Roman Polański powrócił na szczyt kinowego Olimpu, gdzie nie było go już od wielu, wielu lat.

Kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że grający reżysera Mathieu Amalric bardzo przypominaPolańskiego, a grająca aktorkę Emmanuelle Seigner w życiu prywatnym jest żoną Polańskiego, możemy całość uznać za jeden z jego najbardziej osobistych filmów. "Wenus w futrze" staje się wtedy hołdem złożonym żonie, która jawi się jako bogini, muza, tyranka, ale i prawdziwie kochająca partnerka. Polański zaś odsłania tu swoje targane wątpliwościami wnętrze.

"Wenus w futrze" jest francusko-polską koprodukcją. Producentem obrazu jest R.P. Productions, a polskim koproducentem i dystrybutorem Monolith Films. To drugi film Romana Polańskiego współfinansowany przez PISF. Międzynarodowym agentem sprzedaży filmu jest Lionsgate.

Wenus w futrze
Tytuł oryginalny

La Venus a la fourrure

Gatunek

dramat, erotyk, komedia

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

08.11.2013

Czas trwania

90 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d154qv3
d154qv3
d154qv3