Trwa ładowanie...
film
24-08-2011 11:16

[wideo] Krótkometrażowy film inspirowany grą ''Portal''

[wideo] Krótkometrażowy film inspirowany grą ''Portal''Źródło: youtube
dwahej2
dwahej2

"Portal", jedna z najbardziej oryginalnych gier ostatnich lat, która w tym roku doczekała się kontynuacji, jest otoczona przez zapalonych graczy niemal religijnym kultem. Nic więc dziwnego, że na bazie gry zaczęły powstawać, czasem lepsze, czasem gorsze, fanowskie produkcje osadzone w świecie gry. My postanowiliśmy zaprezentować najlepszą z nich - krótkometrażowy film pt. "Portal: No Escape".

Gra "Portal" wyróżnia się na tle innych produkcji innowacyjnym podejściem do rozwiązywania zadań logicznych - zadaniem gracza jest przechodzenie skomplikowanych przestrzennie poziomów wykorzystując Aperture Science Handheld Portal Device, potocznie zwany "Portal Gunem". Jest to naręczne działo, generujące na płaskich powierzchniach portale w dwóch kolorach: zółtym i niebieskim. "Portal Gun" umożliwia przemieszczanie się pomiędzy dwiema lokacjami w myśl prostej zasady - wchodząc w portal o jednym kolorze, wychodzi się portalem w drugim kolorze.

I właśnie działanie działa portalowego stało się przyczynkiem do nakręcenia krótkiej fabuły, w której główna bohaterka (Danielle Rayne, znana z serialu "All My Children" oraz "Terminator 2: 3D" - interaktywnego show prezentowanego w studiu Universal) próbuje uciec z niewoli przy pomocy portali.

Wyreżyserowana przez Dana Trachtenberga produkcja robi obecnie furorę w internecie, a zachwyceni poziomem wykonania gracze domagają się powstania filmu pełnometrażowego. Szanse na to są niewielkie, więc musimy zadowolić się 5-minutową etiudą, której przygotowanie zajęło ponad półtora roku.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Emmanuelle - ikona erotyki po latach ]( http://film.wp.pl/pamietacie-czarna-emanuelle-zobaczcie-jak-sie-zmienila-6025274286928513g )*
*
[

Co się stało ze słodkimi bliźniaczkami? ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )*
*
[

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd! Wstyd? ]( http://film.wp.pl/prawdziwe-nazwiska-polskich-gwiazd-6025274598372481g )*
*
[

Spis grzechów Kuby Wojewódzkiego ]( http://teleshow.wp.pl/spis-grzechow-kuby-wojewodzkiego-6021644374000769g )**

dwahej2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwahej2