Trwa ładowanie...
d3kbekz
d3kbekz

Wojciech Gierłowski

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
d3kbekz
Zdjęcie

Reżyser i znakomity animator lalkowy, związany od wielu lat ze studiem filmowym SE-MA-FOR w Łodzi. Jako animator pracował w kilkudziesięciu filmach, między innymi w serialach "Miś Uszatek", "Trzy misie", "Kolorowy świat Pacyka", "Maurycy i Hawranek", "Mały Pingwin Pik-Pok".

Debiut reżyserski to film "Grzybobranie" z serialu "Kolorowy świat Pacyka", za który otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Festiwalu Filmów dla Dzieci w Poznaniu w 1989 r. W latach dziewięćdziesiątych zrealizował między innymi serial lalkowy "Kasztaniaki".

We wrześniu 2003 reżyserował spektakl - koncert "Dzieci z łódzkiego Getta" z muzyką Andrzeja Krauzego, pokazany na inauguracji obchodów 60 rocznicy likwidacji łódzkiego getta. W 2005 - zrealizował film dokumentalny "Z głębokości wołam..." za który otrzymał Nagrodę Monumentum Judaicum na Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu". Pracował także przy najnowszej produkcji studia SE-MA-FOR "Piotruś i wilk".

Jego ostatni film to animacja dla dzieci "Mokra bajeczka" - który reżyserował i animował. Premiera kinowa miała miejsce w kwietniu 2006 na Festiwalu REANIMACJA w Łodzi.

Film był pokazywany na wielu światowych festiwalach animacji i filmów dla dzieci, między innymi na Banff World TV w Kanadzie, w Trencinie (Czechy), Teheranie (Iran), Animadrid w Madrycie i Tindirindis w Wilnie. Film otrzymał nagrodę Platynowe Remi w za reżyserię filmu telewizyjnego na festiwalu w Huston (USA).

d3kbekz
d3kbekz
d3kbekz
d3kbekz