Trwa ładowanie...
d4ea69c

Wszyscy piszą o kostiumie nowego Batmana. Ale przeoczyli jeden szczegół

W sieci pojawiła się niesamowita teoria na temat symbolu nietoperza, który znajduje się na nowym kostiumie Batmana z filmu Matta Reevesa. Też to zauważyliście?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiera "The Batman" planowana jest na 25 czerwca 2021 r.
Premiera "The Batman" planowana jest na 25 czerwca 2021 r. (Getty Images)
d4ea69c

W sieci nikt nie mówi o niczym innym. Wideo udostępnione przez Matta Reevesa, na którym zaprezentowano Roberta Pattinsona w kostiumie Batmana, reportowane jest przez dziesiątki fanpage'y, serwisów i niezliczoną ilość zwykłych internautów.

Trudno się dziwić, bo to najważniejszy popkulturowy news miesiąca. Wszelkie szczegóły dotyczące fabuły "The Batman" i wyglądu postaci trzymane są w tajemnicy. Dlatego wrzucenie wideo do sieci bez uprzedniej zapowiedzi, musiało spotkać się taką reakcją.

d4ea69c

W zalewie komentarzy na temat nowego stroju Mrocznego Rycerza, który niektórym przypomina kostium netfliksowego Daredevila, pojawiła się niezwykle ciekawa teoria. Dotyczy ona emblematu nietoperza znajdującego się na klatce piersiowej Roberta Pattinsona, grającego tytułowego pogromcę półświatka Gotham City.

Nietoperz to znak rozpoznawczy Batmana. Ikona, która jest nierozerwalną częścią jego kostiumu. Jednak w filmach i serialach pełniła ona dotychczas funkcję czysto ozdobną. W "The Batman" to się może zmienić.

   Materiały prasowe

Markeia McCarty, aktorka i dziennikarka, wysnuła na Twitterze teorię, że tym razem słynny nietoperz może mieć realne zastosowanie: być bronią (np. batarangiem) lub jakimś narzędziem. Ale to nie koniec.

d4ea69c

McCarty sugeruje, że logo Batmana w filmie Matta Reevesa mogło zostać zrobione z broni, z której Joe Chill zastrzelił Marthę i dr Thomasa Wayne'ów. Dokładnie tak, jak w historii "Manufacture For Use", z tysięcznego numeru "Detective Comics" autorstwa Kevina Smitha (scen.) i Jima Lee (rys.).

Jeśli to prawda, oznaczałoby to, że Batman Matta Reevesa dosłownie trzyma źródło swojego bólu na sercu. Trudno o lepszą metaforę.

W filmie jako Kobieta-Kot pojawi się Zoë Kravitz, znana z serialu "Wielkie kłamstewka". Oprócz tego wystąpią: Jeffrey Wright jako James Gordon, Paul Dano jako Edward Nashton/The Riddler, Andy Serkis jako Alfred Pennyworth, Colin Farrell jako Oswald Cobblepot/Pingwin, Jayme Lawson jako Bella Reál, John Turturro jako Carmine Falcone i Peter Sarsgaard jako Gil Colson.

d4ea69c

Premiera "The Batman" planowana jest na 25 czerwca 2021 r.

Zobacz: "Batman i Robin": najsłabszy film w historii kina

d4ea69c

Podziel się opinią

Share

d4ea69c

d4ea69c