Trwa ładowanie...
andrzej saramonowicz
25-01-2010 15:27

Wytwórnia Warner Bros wyprodukuje polskie filmy

Wytwórnia Warner Bros wyprodukuje polskie filmyŹródło: Robert Pałka, Van Worden
d5mrdtj
d5mrdtj

Warner Bros. Entertainment Polska zawarł wieloletnią umowę o współpracę przy produkcji i dystrybucji filmów w Polsce z Andrzejem Saramonowiczem i firmą San Graal.

Firma Warner Bros. Entertainment Polska zawarła umowę dotyczącą produkcji i dystrybucji filmów z wybitnym polskim producentem, scenarzystą i reżyserem filmowym, Andrzejem Saramonowiczem oraz jego firmą producencką San Graal.

Zgodnie z umową w latach 2010–2011 partnerzy wyprodukują wspólnie co najmniej dwa filmy w języku polskim. Andrzej Saramonowicz i firma San Graal odpowiadać będą za napisanie scenariuszy oraz produkcję filmów, a Warner Bros. Pictures International będzie dysponować prawami do rozpowszechniania tych filmów w Polsce i za granicą. Współpraca ta to wynik zaangażowania się Warner Bros. w produkcję filmów w językach lokalnych. Począwszy od roku 1999, ta niezwykle skuteczna strategia zaowocowała wyprodukowaniem ponad 230 filmów na dziesięciu najważniejszych światowych rynkach.

„Andrzej Saramonowicz to niezwykle utalentowany scenarzysta, reżyser i producent. Dlatego też cieszymy się niezmiernie z faktu podpisania umowy z nim i jego firmą producencką. Umowa przewiduje, że wspólnie zajmiemy się produkcją filmów w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Ogromnie cieszy nas możliwość udzielenia Andrzejowi Saramonowiczowi wsparcia przy wielu ciekawych projektach. Dzięki temu będziemy mogli wesprzeć polski przemysł filmowy i mieć istotny wkład w rozwój kultury polskiej” — powiedział Richard J. Fox, wiceprezes Warner Bros Picture International.

d5mrdtj

Zobacz także:

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g ) [

ONA URODZI DZIECKO BRATU! ]( http://film.wp.pl/tila-tequila-urodzi-dziecko-swojego-brata-6025284087915137g ) [

CO SIĘ STAŁO Z JEJ PIERSIAMI? ]( http://film.wp.pl/historia-znikajacych-piersi-sylwii-gliwy-6025284349604993g ) [

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) ** „Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z tego, że będziemy współpracować z Andrzejem Saramonowiczem. Cechuje go doskonała znajomość polskiego rynku filmowego oraz umiejętność zawładnięcia wyobraźnią widzów, czego dowodem są jego liczne sukcesy nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Jestem pewien, że dzięki połączeniu jego kreatywności, potencjału producenckiego firmy
San Graal oraz możliwości marketingowych i dystrybucyjnych Warner Bros Entertainment Polska nasza współpraca wywrze znaczący wpływ na polski przemysł filmowy” — powiedział Waldemar Saniewski, Dyrektor Generalny Warner Bros. Entertainment Polska.

d5mrdtj

„Warner Bros. to ikona światowego przemysłu filmowego. Współpracę z tak wybitną marką, – dla której tworzyli i tworzą najznamienitsi giganci kina – traktuję jako niezwykłe wyróżnienie. To dla mnie również potwierdzenie, iż ryzykowna droga, którą wybrałem na początku kariery – robienie ambitnego kina dla szerokiej widowni – okazała się słuszna. Mając tak doświadczonego partnera i przewodnika, od dziś zacznę po tej drodze stąpać nieco pewniej. Wierzę też głęboko, że efektem współpracy między Warner Bros. Entertainment Polska a San Graal będą filmy, które polska widownia uzna za wartościowe i które pokocha – powiedział Andrzej Saramonowicz, scenarzysta, reżyser, producent oraz prezes zarządu San Graal.

Współpraca z Andrzejem Saramonowiczem to ważna część przyjętej przez Warner Bros strategii produkowania filmów w językach lokalnych w całej Europie środkowej i wschodniej, w tym w Polsce. To wyraz naszych wspólnych ambicji tworzenia i rozpowszechniania w Polsce filmów wartościowych pod względem artystycznym, uznanych przez krytyków, a zarazem osiągających sukcesy komercyjne" — powiedział Adam Smith, Senior Vice President, Business Affairs, Europe, Middle East & Asia Productions, Warner Bros. Pictures International. W roku 2008 Andrzej Saramonowicz odniósł ogromny sukces jako scenarzysta i producent filmu Lejdis, najpopularniejszej polskiej komedii od roku 1989, która przyciągnęła do kin ponad 2,5 miliona widzów i została uznana za najlepszy film roku 2008 w plebiscycie organizowanym przez magazyn Film. Poprzedni przebój jego autorstwa, Testosteron został w roku 2007 wyróżniony podczas XXXll Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodą „Bursztynowego Lwa” jako film, który w okresie 2006–2007 odniósł
największy sukces komercyjny w Polsce.

Film obejrzało wtedy około 1,4 miliona widzów. Kariera filmowa Andrzeja Saramonowicza rozpoczęła się filmem Pół serio, wyświetlonym podczas XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w roku 2000. Film zdobył wówczas nagrodę specjalną jury za scenariusz. Film Ciało, do którego A. Saramonowicz napisał scenariusz i który wyreżyserował wspólnie z Tomaszem Koneckim, został uznany za najlepszy film roku 2003 w plebiscycie organizowanym przez magazyn Film.

d5mrdtj

Ostatnim filmem opartym o scenariusz Andrzeja Saramonowicza (w reżyserii Tomasza Koneckiego) był Idealny facet dla mojej dziewczyny, (2009 r.), który obejrzało blisko 700 tys. widzów. Obraz otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Filmu Europejskiego na 7. Festiwalu Europejskich Filmów Komediowych w Mlada Boleslav (Czechy). W 2009 roku Andrzej Saramonowicz założył swoją własną firmę producencką: San Graal Sp. z o.o.

Zobacz także:

**[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g ) [

ONA URODZI DZIECKO BRATU! ]( http://film.wp.pl/tila-tequila-urodzi-dziecko-swojego-brata-6025284087915137g ) [

CO SIĘ STAŁO Z JEJ PIERSIAMI? ]( http://film.wp.pl/historia-znikajacych-piersi-sylwii-gliwy-6025284349604993g ) [

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d5mrdtj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5mrdtj