ycipk-2b01go
ycipk-2b01go

X-Men: Mroczna Phoenix - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
"X-Men: Mroczna Phoenix" to amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie komiksów o tej samej nazwie opublikowanych przez wydawnictwo Marvel Comics. Film oparty jest na serii The Dark Phoenix Saga, a akcja dzieje się 10 lat po wydarzeniach z filmu X-Men: Apocalypse.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2b01go
Plakat promujący film "X-Men: Mroczna Phoenix" Materiały prasowe
Podziel się

X-Men: Mroczna Phoenix - opis fabuły

Fabuła "X-Men: Mroczna Phoenix" oparta jest na serii komiksów The Dark Phoenix Saga, a akcja filmu ma miejsce w latach 90., dokładnie 10 lat po wydarzeniach zawartych w filmie "X-Men: Apocalypse". Jean Grey (Sophie Turner) traci kontrolę nad swoimi zdolnościami i staje się Mroczną Phoenix, przez co reszta X-Menów zmuszona jest do stanięcia z nią do walki. Dodatkowo mutantka spotyka na swojej drodze pozaziemską istotę, która próbuje przejąć kontrolę nad jej zdolnościami i chce za wszelką cenę wykorzystać jej moc.

X-Men: Mroczna Phoenix - bohaterowie, obsada

ycipk-2b01go

Bohaterami filmu "X-Men: Mroczna Phoenix" są niezmiennie podopieczni Charlesa Xaviera (James McAvoy), mutanta i założyciela Szkoły Xaviera dla Utalentowanych Dzieci oraz X-Menów. Główny wątek tym razem będzie się rozgrywał wokół Jean Grey (w tej roli Sophie Turner), mutantki posiadającej zdolności telekinetyczne i telepatyczne, która traci kontrolę nad swoją mocą i stopniowo staje się Mroczną Phoenix. Obsadę "X-Men: Mroczna Phoenix" tworzą znani widzom aktorzy, których mogą już kojarzyć z poprzednich części produkcji, a także nowe twarze, które mają wnieść do serii powiew świeżości.

Na dużym ekranie będziemy mogli jak zwykle zobaczyć profesora Charlesa Xaviera (James McAvoy), Magneto (Michael Fassbender), Mystique (Jennifer Lawrence), Bestię (Nicholas Hoult) czy Cyklopa (Tye Sheridan), którzy będą próbowali powstrzymać Jean Grey przed całkowitą utratą kontroli nad Mroczną Phoenix.

Oprócz nich w produkcji pojawią się Psylocke (Olivia Munn), Storm (Alexandra Shipp), Nightcrawler (Kodi Smit-McPhee) oraz Quicksilver (Evan Peters). W rolę obcej istoty chcącej przejąć kontrolę nad mocą Mrocznej Phoenix wcieli się Jessica Chastain. W filmie pojawiają się też aktorzy Daniel Cudmore, Lamar Johnson, Andrew Stehlin i Kota Eberhardt.

X-Men: Mroczna Phoenix - scenariusz, reżyseria

Zarówno za scenariusz, jak i reżyserię filmu "X-Men: Mroczna Phoenix" odpowiada Simon Kinberg, który w 2017 roku negocjował z wytwórnią 20th Century Fox możliwość stworzenia filmu na podstawie jego scenariusza inspirowanego komiksami Dark Phoenix Saga. Miesiąc później media obiegła informacja, że film rozpoczął już swoją preprodukcję.

ycipk-2b01go

Zdjęcia do "X-Men: Mroczna Phoenix" rozpoczęły się 28 czerwca 2017 roku w Montrealu i realizowane były pod roboczym tytułem "Teen Spirit". Za zdjęcia odpowiedzialny był Mauro Fiore, za scenografię Claude Paré, natomiast za kostiumy Daniel Orlandi. Zdjęcia zakończono 14 października 2017 roku.

X-Men: Mroczna Phoenix - ciekawostki

  • "X-Men: Mroczna Phoenix" to już trzynasty film uniwersum filmowo-serialowego osadzonego w świecie X-Men. Poprzednim film w serii, "X-Men: Apocalypse", trafił do kin w 2016 roku.
  • Pierwszy trailer "X-Men: Mroczna Phoenix" ujrzał światło dzienne 26 września 2018 roku, gdy Sophie Turner, odtwórczyni roli Jean Grey, gościła w programie "The Late Late Show with James Corden". Kolejne zapowiedzi trafiły w ręce fanów w lutym i kwietniu 2019 roku.
  • Za ścieżkę dźwiękową fo "X-Men: Mroczna Phoenix" odpowiadać będzie Hans Zimmer, znany niemiecki kompozytor muzyki filmowej. Do udziału w projekcie przekonał go Ron Howard, mimo, że on sam od początku był sceptyczny w kwestii swojego wkładu w produkcję.
ycipk-2b01go

Zobacz też oficjalny zwiasun filmu "X-Men: Mroczna Phoenix".

X-Men: Mroczna Phoenix - premiera

Data premiery "X-Men: Mroczna Phoenix" była pierwotnie ustalona na 2 listopada 2018 roku, jednak jeszcze w marcu 2018 roku produkcja została przesunięta na 14 lutego 2019 roku. Oficjalnym powodem była chęć dopracowania wszystkich szczegółów filmu, które zdaniem reżysera są niezwykle istotne w wiernym odwzorowaniu losów bohaterów. We wrześniu 2018 roku zdecydowano się jednak na kolejne przesunięcie premiery filmu, tym razem na połowę przyszłego roku. Oficjalna amerykańska data premiery produkcji to 7 czerwca 2019 roku. Polska premiera "X-Men: Mroczna Phoenix" odbędzie się tego samego dnia.

Tytuł oryginalny

X-Men: Dark Phoenix

Gatunek

fantastycznonaukowy film akcji

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

07.06.2019

Data polskiej premiery

07.06.2019

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-2b01go
ycipk-2b01go