Trwa ładowanie...
d2w9unj

Zaginął Miś Uszatek. "Kolekcja mogła zostać skradziona"

Trwa rozładunek przejętych przez komornika eksponatów ze studia Se-ma-fora w Łodzi. Niektóre z nich mogły nie zostać odpowiednio zabezpieczone. Sprawą zajmuje się prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miś Uszatek
Miś Uszatek (Forum, Fot: Forum)
d2w9unj

Lalki i scenografie Se-ma-fora, które po upadku studia zabrał komornik powróciły dwoma tirami do swojego rodzinnego miasta Łodzi. Po pierwszych oględzinach kartonów wiadomo, że nie znalazł się w nich kultowy miś z klapniętym uszkiem.

ZOBACZ TAKŻE: "Futro z misia". Rozmawiamy z Mirosławem Zbrojewiczem

d2w9unj

Jesienią 2018 roku zbiór eksponatów, które pochodziły z dawnego studia filmowego Se-Ma-For, znajdującego się w prywatnym Muzeum Animacji Se-Ma-For w Łodzi zostały przejęte i zabezpieczone przez komornika, a następnie przewiezione do Warszawy i złożone w magazynie.

Kolekcja o wartości 300 tys. zł składała się m.in. z figurek postaci z filmów o Misiu Uszatku, Colargolu oraz elementy dekoracji m.in. z nagrodzonej Oscarem produkcji "Piotruś i wilk".

Nieoczekiwanie, we wrześniu 2018 r. władze Łodzi złożyły w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa narażenia na zniszczenie ważnych dla dziedzictwa filmowego Łodzi przedmiotów.

Zaproponowano wówczas, aby kolekcja została zabezpieczona jako dowód w sprawie i przekazana pod opiekę instytucji NCKF w Łodzi. Prokuratura przychyliła się do tego wniosku.

d2w9unj

- Już na pierwszy rzut oka widać, ze nikt o te kolekcję nie zadbał, obawiamy się nawet, że część mogła zostać bezpowrotnie zniszczona lub skradziona - mówił portalowi "Express Ilustrowany" Sławomir Macias z UMŁ.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2w9unj

d2w9unj
d2w9unj