Trwa ładowanie...
10-03-2006 12:08

Żebrowski i Kot samotni na Dzikim Zachodzie

Żebrowski i Kot samotni na Dzikim Zachodzie
dr4mw7s
dr4mw7s

W warszawskim Teatrze Nowym Praga w piątek 10 marca odbędzie się premiera sztuki Martina McDonagha 'Samotny Zachód'.

Grający jedną z głównych ról Michał Żebrowski tłumaczy, że McDonagh opowiadając banalną historię z życia mieszkańców irlandzkiej prowincji poruszył sprawy ważne dla każdego z nas. To refleksja o sensie życia, miłości i wierze.

McDonagh kumuluje w sztuce najbardziej obrzydliwe ludzkie cechy i postawy. Michał Żebrowski i Tomasz Kot grają dwóch braci - jeden zamordował ojca, a drugi szantażuje go i czerpie z tego zyski. Jest także małoletnia dziewczyna, która sprzedaje bimber i uwodzi starszych mężczyzn oraz ksiądz - alkoholik.

Reżyser przedstawienia, Eugeniusz Korin, podkreśla, że McDonagh odnajduje w tym wszystkim Pana Boga. Przesłanie jest bardzo proste: nawet najgorszy człowiek jest wart tego, aby pokładać w nim nadzieję.

dr4mw7s

Eugeniusz Korin i Michał Żebrowski tłumaczą, że sztuka młodego Irlandczyka mogłaby się dziać "gdzieś w Polsce". Bieda, ból istnienia, chęć bycia kimś lepszym, kimś innym - to problemy bardzo uniwersalne.

W warszawskim przedstawieniu obok Michała Żebrowskiego i Tomasza Kota występują Natalia Rybicka i Piotr Kozłowski.

Martin McDonagh - dramatopisarz młodego pokolenia, okrzyknięty został przez krytykę "mistrzem portretowania codzienności z uniwersum w tle". Jego sztuki cieszą się ogromną popularnością w Polsce. "Kalekę z Inishmaan" reżyserowała, między innymi, Agnieszka Glińska, "Królową piękności z Leenane" wystawiali Robert Gliński i Barbara Sass, a "Porucznika z Inishmore" - Maciej Englert.

dr4mw7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr4mw7s