Trwa ładowanie...
d183nli
Aktualności

Zgłoś się na festiwal "Młodzi i Film" w Koszalinie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plakat festiwalu
Plakat festiwalu
d183nli

28. Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" odbędzie się w dniach 16-20 czerwca w Koszalinie. Do 30 kwietnia 2009 roku organizatorzy czekają na zgłoszenia filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych.

Organizatorzy czekają na filmy w dwóch sekcjach konkursowych. Do Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych mogą być zgłaszane debiuty fabularne, telewizyjne i kinowe, których minimalny czas projekcji wynosi 60 minut. Natomiast do Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych mogą być zgłaszane filmy fabularne, animowane i dokumentalne (w tym także etiudy szkolne), których czas projekcji wynosi do 40 minut.

W Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych wygrać można nawet 20 000 zł, z kolei w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych maksymalna nagroda wynosi 5 000 zł. Ponadto jury ma do dyspozycji 3 wyróżnienia po 3000 zł, które może przyznać dowolnym filmom biorącym udział w konkursie.

d183nli

Festiwal „Młodzi i Film” jest największą krajową imprezą filmową, na której prezentowane jest młode polskie kino – pełnometrażowe debiuty kinowe i telewizyjne oraz filmy krótkometrażowe – animowane, dokumentalne i fabularne. Krajowa formuła festiwalu, stworzona przez byłego dyrektora Jerzego Kapuścińskiego (obecnie szefa artystycznego Studia Filmowego „Kadr”) od dwóch lat cieszy się powodzeniem i uznaniem, zbierając znakomite recenzje w mediach ogólnopolskich i lokalnych, a także przyciągając do Koszalina coraz liczniejsze grono polskich filmowców.

d183nli

Podziel się opinią

Share
d183nli
d183nli