Trwa ładowanie...

Złote Globy: Filmy bez premiery kinowej będą brane pod uwagę przez członków akademii

Z uwagi na obecną sytuację zagrożenia epidemiologicznego tytuły bez kinowej premiery będą wzięte pod uwagę do głównego konkursu Złotych Globów. Akademia rozważa również zmianę istniejących zasad.

Share
Złote Globy: Filmy bez premiery kinowej będą brane pod uwagę przez członków akademii
Źródło: Materiały prasowe
d1juwl3

Przynajmniej do 30 kwietnia, a być może nawet do późniejszej daty Hollywood Foreign Press Association będzie brało pod uwagę filmy, które nie miały swojej oficjalnej premiery w kinie. Akademia motywuje to tym, że filmy "można wypuścić w formacie telewizyjnym lub VOD". Ta alternatywna procedura kontroli jest tymczasowa i obowiązuje od 15 marca do 30 kwietnia 2020 r., przy czym okres ten może ulec wydłużeniu.

Zobacz wideo:

Zadaniem dystrybutorów jest poinformowanie członków akademii o oficjalnej dacie premiery, a następnie umożliwienie im obejrzenie filmów we własnym domu na DVD lub na VOD.

d1juwl3

W oficjalnym oświadczeniu HFPA informuje, że:

"Będzie nadal oceniać wpływ epidemii koronawirusa na dystrybucję i premiery filmów. Być może pozwoli to rozszerzyć przyjęte zasady przyznawania Złotych Globów lub wprowadzi inne, tymczasowe zmiany zasad".

Zobacz też: Krzysztof Penderecki dostał Grammy aż czterokrotnie. Reżyserzy światowej klasy kochali jego muzykę

Kierownictwo Akademii Sztuki i Nauki Filmowej zastanawia się obecnie, w jaki sposób chciałby poradzić sobie z tym niespotykanym kryzysem w perspektywie 93. rozdania Oscarów. Członkowie akademii mają podjąć decyzję po posiedzeniu rady gubernatorów 14 kwietnia .

Data 78. Złotych Globów nie została jeszcze ogłoszona. Głównymi gospodarzami mają być Tina Fey i Amy Poehler.

d1juwl3

Podziel się opinią

Share
d1juwl3
d1juwl3