Trwa ładowanie...
d1ittgj

Złote Globy: Filmy bez premiery kinowej będą brane pod uwagę przez członków akademii

Z uwagi na obecną sytuację zagrożenia epidemiologicznego tytuły bez kinowej premiery będą wzięte pod uwagę do głównego konkursu Złotych Globów. Akademia rozważa również zmianę istniejących zasad.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wręczenie nagród Złotych Globów nie ma jeszcze oficjalnej daty
Wręczenie nagród Złotych Globów nie ma jeszcze oficjalnej daty (Materiały prasowe)
d1ittgj

Przynajmniej do 30 kwietnia, a być może nawet do późniejszej daty Hollywood Foreign Press Association będzie brało pod uwagę filmy, które nie miały swojej oficjalnej premiery w kinie. Akademia motywuje to tym, że filmy "można wypuścić w formacie telewizyjnym lub VOD". Ta alternatywna procedura kontroli jest tymczasowa i obowiązuje od 15 marca do 30 kwietnia 2020 r., przy czym okres ten może ulec wydłużeniu.

Zobacz wideo:

Zadaniem dystrybutorów jest poinformowanie członków akademii o oficjalnej dacie premiery, a następnie umożliwienie im obejrzenie filmów we własnym domu na DVD lub na VOD.

d1ittgj

W oficjalnym oświadczeniu HFPA informuje, że:

"Będzie nadal oceniać wpływ epidemii koronawirusa na dystrybucję i premiery filmów. Być może pozwoli to rozszerzyć przyjęte zasady przyznawania Złotych Globów lub wprowadzi inne, tymczasowe zmiany zasad".

Zobacz też: Krzysztof Penderecki dostał Grammy aż czterokrotnie. Reżyserzy światowej klasy kochali jego muzykę

Kierownictwo Akademii Sztuki i Nauki Filmowej zastanawia się obecnie, w jaki sposób chciałby poradzić sobie z tym niespotykanym kryzysem w perspektywie 93. rozdania Oscarów. Członkowie akademii mają podjąć decyzję po posiedzeniu rady gubernatorów 14 kwietnia .

Data 78. Złotych Globów nie została jeszcze ogłoszona. Głównymi gospodarzami mają być Tina Fey i Amy Poehler.

d1ittgj

Podziel się opinią

Share

d1ittgj

d1ittgj