Trwa ładowanie...
17-08-2006 17:23

Zmarł twórca kultowego 'Wilka i zająca'

Share
Zmarł twórca kultowego 'Wilka i zająca'
d3ypcfi

We wtorek, 15 sierpnia w wieku 83 lat zmarł Swetozar Rusakow, rosyjski animator, jeden z czołowych twórców i pomysłodawców kultowego ‘Wilka i Zająca’.

Seria ‘Wilk i zając’ która w oryginale nosiła tytuł ‘Nu, pagodi!’ po raz pierwszy ujrzała światło dziennie w 1969 roku. Rosyjska animacja była odpowiednikiem zachodnich ‘Toma i Jerry’ego’ oraz ‘Strusia pędziwiatra’. Bajka cieszyła się olbrzymią popularnością we wszystkich państwach byłego bloku komunistycznego a jej oryginalny tytuł często tłumaczony u nas jako ‘Ja ci jeszcze pokaże’ na stałe wszedł do kanonu polskich powiedzeń.

Formuła ‘Wilka i zająca’ zawsze była identyczna. Bumelant, Wilk palący papierosy antywzór prawego członka komunistycznego społeczeństwa z różnych powodów starał się dopaść sympatycznego Zająca. Podczas gonitw bohaterowie przeżywali mnóstwo ciekawych przygód a dobry królik zawsze tryumfował nam złym Wilkiem.

d3ypcfi

Pogrzeb Swetozara Rusakowa, drugiego po Wiaczesławie Kotienoczkinie ojca kultowej bajki odbył się wczoraj, 16 sierpnia (06). Urodzony w 1923 roku pracownik studia Sojuzmultfilm animował bajki od 1956 roku, a wspomniany ‘Wilk i zając’ nie był jednym cyklem który współtworzył. Po zaprzestaniu w 1993 roku tworzenia nowych epizodów ‘Nu, pagodi’ kontynuowanie przygód kultowych postaci zapowiedział syn Rusakowa.

d3ypcfi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ypcfi
d3ypcfi