Trwa ładowanie...
19-02-2007 16:40

Zmarł wynalazca pilota do telewizora

Zmarł wynalazca pilota do telewizoraŹródło: PC Lab
d1dsz7r
d1dsz7r

W Boise (stan Idaho), w wieku 93 lat zmarł z powodu kłopotów z sercem Robert Adler, uważany za współtwórcę urządzenia, bez którego nie sposób sobie wyobrazić dziś telewizory. On oraz Eugene Polley, obaj zatrudnieni w firmie Zenith Electronics, opracowali w połowie lat pięćdziesiątych piloty, umożliwiające sterowanie odbiornikami TV bez potrzeby podnoszenia się z kanapy i wciskania przełączników zainstalowanych w telewizorach.

Adler, który sześćdziesiąt lat swojego twórczego życia poświęcił firmie Zenith, opatentował ponad 180 rozwiązań, jednak, wspomina Yahoo!, był najbardziej znany ze swojego wynalazku z 1956 roku, zwanego Zenith Space Command Remote Control. Rok wcześniej, Polley stworzył tzw. Flashmatic, bezprzewodowe sterowanie wykorzystujące fotokomórki. Sprzęt Adlera działał z ultradźwiękami, co miało pozwolić na bardziej wygodne posługiwanie się gadżetem. W 1997 roku National Academy of Television Arts and Sciences nagrodziła obu za ten wynalazek nagrodą Emmy.

Kilka lat temu pytany czy czuje się winny za stworzenie generacji widzów siedzących bez ruchu na kanapach i posługujących się zdalnym sterowaniem, zaprzeczył. Dodał, że sensowne jest by móc sterować telewizorem z miejsca, w którym zwykle się siedzi i ogląda TV.
Źródło: PCLab.pl

d1dsz7r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dsz7r