Trwa ładowanie...
14-11-2016 10:12

Znakomici goście wrocławskiego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w albumie „nowe horyzonty – off the screen”

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, realizują całoroczne i wieloletnie projekty, w tym międzynarodowe, których celem jest edukacja filmowa, propagowanie wartościowego i autorskiego kina, a także popieranie i upowszechnianie wszelkich form twórczości związanej z filmem artystycznym. Ich najnowszym projektem jest album zdjęciowy „nowe horyzonty – off the screen”, w którym znajdziemy czarno-białe portrety reżyserów i aktorów biorących udział w festiwalu na przestrzeni lat.

Znakomici goście wrocławskiego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w albumie „nowe horyzonty – off the screen”Źródło: Materiały prasowe
d1smpdp
d1smpdp

Album „nowe horyzonty – off the screen” zawiera zdjęcia reżyserów i aktorów filmowych będących gośćmi festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Przez osiem kolejnych edycji festiwalu (2009 – 2016) realizowane były specjalne sesje portretowe, w efekcie których powstało około 250 unikalnych czarno-białych portretów. Projekt na przestrzeni kilku lat rozrósł się do niezwykle wartościowego artystycznie zbioru fotografii. Autorami zdjęć są Łukasz Gawroński, Maciej Kulczyński i Rafał Placek. Zdjęcia w czarno-białej konwencji tworzą „klasyczny” klimat portretów. Wszystkie zdjęcia realizowane były we wnętrzach i w plenerach miasta Wrocławia.

Każdy z fotograficznych portretów opowiada historię – o modelu, o fotografie i o ich spotkaniu. To osoby, które są autentycznymi autorytetami wnoszącymi niekłamane nowe wartości do życia kulturalnego i publicznego. Dla nich bycie sfotografowanym nie jest wartością samą w sobie. Poprzez media chcą coś przekazać. Portret stają się zapisem tego „spotkania”­ artysty fotografika i artysty filmowca. Obaj posługują się, jako medium przekazu, obrazem. W wykonaniu jednych to obraz nieruchomy, zatrzymany w czasie, kadr chwili. W wypadku drugich to ruchome obrazy, wizualna sekwencja następujących po sobie obrazów chwili. To spotkanie artystów z dwóch pokrewnych dziedzin ­ fotografii i filmu.

W bogatej kolekcji czarno-białych portretów są zdjęcia miedzy innymi Terry'ego Gilliama, Pawła Pawlikowskiego, Jerzego Stuhra, Kim Ki-­duka, Agnès Vardy, Małgorzaty Szumowskiej, Petera Greenawaya, Mariusza Trelińskiego, Krzysztofa Zanussiego, Gustawa Deutscha oraz Leosa Caraxa.

*Twórcy projektu informują, że album jest gotowy do druku, który zostanie zrealizowany, gdy uda się zebrać sumę 30 tysięcy złotych. Na stronie wspieramkulture.pl trwa właśnie zbiórka funduszy na ten cel. Minimalna kwota wsparcia to 20 złotych. Aby otrzymać album, należy wpłacić co najmniej 120 złotych. Więcej szczegółów na podanej stronie. *

d1smpdp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1smpdp