Trwa ładowanie...
d1ptapp

"Żyć nie umierać": Tomasz Kot znów na topie

Historia luźno inspirowana osobą aktora Tadeusza Szymkowa weszła na ekrany w zeszły piątek i w premierowy weekend przyciągnęła do kin blisko 50 000 osób.
Share
"Żyć nie umierać": Tomasz Kot znów na topie
Źródło: East news
d1ptapp

*"Żyć nie umierać" – nominowany do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz Macieja Migasa z Tomaszem Kotem w roli głównej, to najchętniej oglądany film w Polsce. "Żyć nie umierać" to kolejny po "Bogach" i "Discopolo" film z udziałem zdobywcy Orła i Złotych Lwów, który zadebiutował na szczycie krajowego box office.*

- Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia? – to pytanie, z którym musi zmierzyć się główny bohater filmu Macieja Migasa („Oda do radości”) – Bartek. W postać tę, bardzo luźno inspirowaną osobą aktora Tadeusza Szymkowa, brawurowo wcielił się Tomasz Kot, laureat Orła i Złotych Lwów za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie „Bogowie”. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz, uhonorowany Złotymi Lwami za scenariusz do filmu „Bandyta”, a prywatnie przyjaciel Tadeusza Szymkowa.

Bohater „Żyć nie umierać”, Bartek, niegdyś wzięty aktor, teraz zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Według lekarza zostały mu zaledwie trzy miesiące życia. Bartek postanawia maksymalnie wykorzystać ten czas, uporządkować swoje sprawy, naprawić błędy życiowe i pogodzić się z ukochaną córką. Wierzy, że nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby jakiegoś wyjścia i – zaskakując najbliższych pogodą ducha i poczuciem humoru – stara się zmienić bieg losu i przekonać Najwyższego Scenarzystę, aby jego historia zakończyła się happy endem.

d1ptapp

- Chciałem stworzyć film z pasją i energią, pełen humoru i wdzięku. Film, który w lekki sposób przekazuje opowieść o wielkiej sile. Opowieść wzbudzającą emocje, poruszającą, ale przede wszystkim dającą pozytywną energię do życia. Wierzę, że widzowie potrzebują takich właśnie historii tłumaczy Maciej Migas, reżyser.

d1ptapp

Podziel się opinią

Share
d1ptapp
d1ptapp