search
filmy online
premiery

Ostatnie aktywności

Frania Frania dodał dane ogólne do Donna Dupere
Frania Frania dodał filmografię do Donna Dupere
Frania Frania dodał dane ogólne do Howard Feuer
Frania Frania dodał filmografię do Howard Feuer
Frania Frania dodał profesję do Michelle Kurpaska
Frania Frania dodał dane ogólne do Michelle Kurpaska
Frania Frania dodał filmografię do Michelle Kurpaska
tadeusz70 tadeusz70 uzupełnił obsadę w Studenciaki
Logo dostawcy

Nowy film Lindy z Joanną Brodzik w roli głównej

czwartek, 21 grudnia 2006 08:26 | PAP

Kadr z filmu "Jasne błękitne okna" Kadr z filmu "Jasne błękitne okna"
O tym, że nie da się zapomnieć o swoich korzeniach, że przyjaźnie z dzieciństwa mogą być jednymi z najważniejszych rzeczy w życiu, a także o umieraniu opowiada nowy film w reżyserii Bogusława Lindy, "Jasne błękitne okna". Joanna Brodzik zagrała w nim kobietę umierającą na raka.

Film trafi na ekrany kin 12 stycznia. Jego twórcy spotkali się w środę w Warszawie z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Linda powiedział, że "Jasne błękitne okna" miały być przede wszystkim filmem o uczuciach. "W Polsce wstydzimy się uczuć lub nie potrafimy o nich opowiadać. O uczuciach potrafią opowiadać Rosjanie, Czesi. Tymczasem polskie filmy są zazwyczaj zimne" - ocenił Linda, który nie tylko wyreżyserował ten film, ale także wystąpił w nim jako aktor.

W "Jasnych błękitnych oknach" zagrali także Barbara Brylska, Jerzy Trela, Marian Dziędziel, Stanisława Celińska, Jacek Braciak oraz Piotr Jagielski - znany z filmu Doroty Kędzierzawskiej pt. "Jestem", gdzie wcielił się w rolę 11-letniego chłopca, "Kundla". Zdjęcia kręcono głównie w małych miasteczkach na Dolnym Śląsku, m.in. w Niemczy i Bielawie. Linda chciał, by film powstawał w miejscach, "gdzie ludzie są ludźmi, a nie tłumem bez twarzy".

"Jasne błękitne okna" to opowieść o przyjaźni między dwoma kobietami - robiącą karierę w Warszawie serialową aktorką Beatą oraz Sygitą, która wybrała życie żony i matki w rodzinnym miasteczku ich obu. W ich role wcieliły się Joanna Brodzik (Sygita) i Beata Kawka (Beata). Historia rozpoczyna się w momencie, gdy bohaterki poznały się jako 13-letnie uczennice, których rodziny wiodą skromne życie w małych Maciejowicach.

Sygita jest spokojną dziewczynką. Jej matka (Brylska) chciałaby "żyć sztuką". Ojciec (Trela) ma bardziej "przyziemne" zainteresowania - jego główną życiową pasją są kury, które lubi trzymać w mieszkaniu i uznaje za stworzenia w pewnym sensie bliskie ludziom pod względem ewolucyjnym. Sygita ironizuje nawet, że pewnego dnia ojciec - który nie pozwala jeść w domu drobiu - zamieni się w kurę i sam zostanie zjedzony.

Beata odznacza się temperamentem i ambicjami już od dzieciństwa...
ZOBACZ TAKŻE:
Łamał kręgosłupy jak zapałki. Jak dziś wygląda? Dołącz do ponad 23000 fanów Facebooku! Jak dziś wyglądają domy Kargula i Pawlaka?
Tak zaczynała najlepsza polska aktorka. Poznajesz? Tajemnicza śmierć gwiazdy "Kogla-mogla" Słynny aktor przeholował z siłownią!
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Średnia ocena: Ocena 3.93/5 3.93 / 5
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!