search

Ostatnie aktywności

Logo dostawcy

Nowy film Lindy z Joanną Brodzik w roli głównej

czwartek, 21 grudnia 2006 08:26 | PAP

Kadr z filmu "Jasne błękitne okna" Kadr z filmu "Jasne błękitne okna"
O tym, że nie da się zapomnieć o swoich korzeniach, że przyjaźnie z dzieciństwa mogą być jednymi z najważniejszych rzeczy w życiu, a także o umieraniu opowiada nowy film w reżyserii Bogusława Lindy, "Jasne błękitne okna". Joanna Brodzik zagrała w nim kobietę umierającą na raka.

Film trafi na ekrany kin 12 stycznia. Jego twórcy spotkali się w środę w Warszawie z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Linda powiedział, że "Jasne błękitne okna" miały być przede wszystkim filmem o uczuciach. "W Polsce wstydzimy się uczuć lub nie potrafimy o nich opowiadać. O uczuciach potrafią opowiadać Rosjanie, Czesi. Tymczasem polskie filmy są zazwyczaj zimne" - ocenił Linda, który nie tylko wyreżyserował ten film, ale także wystąpił w nim jako aktor.

W "Jasnych błękitnych oknach" zagrali także Barbara Brylska, Jerzy Trela, Marian Dziędziel, Stanisława Celińska, Jacek Braciak oraz Piotr Jagielski - znany z filmu Doroty Kędzierzawskiej pt. "Jestem", gdzie wcielił się w rolę 11-letniego chłopca, "Kundla". Zdjęcia kręcono głównie w małych miasteczkach na Dolnym Śląsku, m.in. w Niemczy i Bielawie. Linda chciał, by film powstawał w miejscach, "gdzie ludzie są ludźmi, a nie tłumem bez twarzy".

"Jasne błękitne okna" to opowieść o przyjaźni między dwoma kobietami - robiącą karierę w Warszawie serialową aktorką Beatą oraz Sygitą, która wybrała życie żony i matki w rodzinnym miasteczku ich obu. W ich role wcieliły się Joanna Brodzik (Sygita) i Beata Kawka (Beata). Historia rozpoczyna się w momencie, gdy bohaterki poznały się jako 13-letnie uczennice, których rodziny wiodą skromne życie w małych Maciejowicach.

Sygita jest spokojną dziewczynką. Jej matka (Brylska) chciałaby "żyć sztuką". Ojciec (Trela) ma bardziej "przyziemne" zainteresowania - jego główną życiową pasją są kury, które lubi trzymać w mieszkaniu i uznaje za stworzenia w pewnym sensie bliskie ludziom pod względem ewolucyjnym. Sygita ironizuje nawet, że pewnego dnia ojciec - który nie pozwala jeść w domu drobiu - zamieni się w kurę i sam zostanie zjedzony.

Beata odznacza się temperamentem i ambicjami już od dzieciństwa...
ZOBACZ TAKŻE:
Niewygodna prawda o polskim idolu wyszła na jaw dopiero po latach Dołącz do ponad 52000 fanów Facebooku! Największe oscarowe wpadki
Jak mogli to przeoczyć? Najzabawniejsze wpadki w polskich filmach Jakimowicz jest monstrualny. Zobacz, jak przypakował Kondrat wziął ślub z dziewczyną młodszą o 38 lat!
Ocena
Twoja ocena:  
Ocena 0/5  
Średnia ocena: Ocena 3.93/5 3.93 / 5
A teraz ...
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!