search

więcej o artyście

miniaturka Dowiedz się więcej o artyście:

Stephen King

Mistrz horroru. Amerykański pisarz, jeden z najsłynniejszych, a zarazem najbogatszych, współczesnych twórców literatury popularnej na świecie. Jego bestsellerowe powieści doczekały się ponad stu ekranizacji. Najsłynniejsze z nich, to: „Carrie” Briana De Palmy, „Lśnienie” Stanleya Kubricka, „Misery” Roba Reinera, „Skazani na Shawshank” i „Zielona mila” Franka Darabonta. Stephen King urodził się 21 września 1947 roku w Portland, w stanie Maine, w rodzinie o irlandzko-szkockich korzeniach. Studiował literaturę angielską na University of Maine w Orono, zdobywając w 1970 roku dyplom licencjacki z kwalifikacjami do podjęcia zawodu nauczycielskiego. Przełom w jego karierze nastąpił wraz z decyzją o publikacją powieści „Carrie” w 1973 roku. Wkrótce ukazały się jego kolejne, głośne powieści: „Miasteczko Salem” (1975), „Lśnienie” (1977), „Bastion” (1978), „Strefa śmierci” (1979), „Podpalaczka” (1980). Przygoda Stephena Kinga z kinem rozpoczęła się od ekranizacji debiutanckiej powieści „Carrie”.

Multimedia

więcej

więcej o artyście

więcej o filmie

miniaturka Dowiedz się więcej o filmie:

Incepcja

Galerie

miniaturka miniaturka

więcej o filmie

Zobacz więcej w serwisach WP

Kobieta

No co Ty!?

Pytamy.pl

Bloog.pl

1/11 Nastepne
Najlepsze filmy 2010 według Stephena Kinga
Mistrz poleca! Następne(fot. Warner Bros. Entertainment Polska)

Mistrz poleca!

W najnowszym numerze Entertainment Weekly pojawił się kolejny filmowy ranking Stephena Kinga. Tradycyjnie jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy przedstawił listę 10 produkcji, które w mijającym roku zrobiły na nim największe wrażenie.

Wbrew dość uzasadnionym obawom, w subiektywnym rankingu Kinga nie znalazły się same horrory. Ba, z tradycyjnie rozumianych filmów grozy, jest tu tak naprawdę tylko jedna produkcja. W TOP 10 nie zabrakło za to historii sensacyjnych, komedii, kina drogi oraz dobrego obyczaju.

Zobaczcie, jaki film urzekł mistrza współczesnej grozy i co jego zdaniem jest warte polecenia! >>>
Oceń 
  
Ocena 3/5 3 / 5
1/11 Nastepne
 
Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!